مراسم تحلیف و انتخاب اعضای هیات رییسه دوره ششم شورای اسلامی شهر گنبدکاووس واقع درشرق استان گلستان باحضور فرماندار ویژه این شهرستان مرزی برگزار و "پرویز ناصری" با اکثریت آرای اعضا به‌عنوان رییس جدید شورای این شهر برای یک‌سال انتخاب شد.

مراسم تحلیف و انتخاب هیات رییسه شورای شهر گنبدکاووس برگزار شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، در مراسم تحلیف و انتخاب اعضای هیات رییسه دوره ششم شورای اسلامی شهر گنبدکاووس که روز پنجشنبه در سالن جلسات این شورا برگزار شد، رسول پایدار، ناصر بارانی و یحیی عباسی سه عضو دیگر این شورا نیز با اکثریت آرا به‌ترتیب به‌عنوان نائب رییس، منشی و خزانه دار انتخاب شدند ضمن اینکه پرویز ناصری سخنگوی شورای شهر معرفی شد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس دراین مراسم با قدردانی از مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات ۲۸ خرداد امسال گفت که برای عضویت در شورای هفت نفره این شهر ۱۶۰ نفر داوطلب شدند که پس از بررسی صلاحیت آنها و نیز انصراف برخی داوطلبان، در نهایت ۱۲۱ نفر به هم رقابت کردند.

عبدالقدیر کریمی افزود: از مجموع ۱۱۵ هزار نفر شهروند گنبدکاووس که واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند، ۴۶ هزار و ۵۰۷ نفر آنها (معادل ۴۰ درصد) در شعب اخذ رای حضور یافتند و به اعضای منتخب شورای ششم رای دادند که امروز مراسم تحلیف و انتخاب هیات رییسه آن برگزار شد.

وی با قدردانی از عملکرد اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر گنبدکاووس، از اعضای جدید (دوره ششم) این شورا درخواست کرد تا از همه ظرفیت‌های موجود و نیز تجربیات موفق ادوار گذشته شورا برای توسعه و مدیریت شهری استفاده نمایند تا در پایان دوره چهارساله کارنامه‌ای درخشان از خود به‌جای گذارند و نزد مردم این شهر بزرگ سربلند شوند.

کریمی با بحرانی خواندن وضعیت شیوع کرونا در گنبدکاووس و با تاکید برضرورت حمایت بیشتر شورای شهر و شهرداری از کادر درمان این شهرستان، گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر در مراکز درمانی این شهرستان جان خود را از دست دادند که ۱۳ نفر آنها از اهالی گنبد و بقیه از شهرهای همجوار بودند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: طی ۴۸ ساعت آینده و براساس توافق با نیروی زمینی سپاه پاسداران بیمارستان صحرایی برای بستری بیماران به همراه یک مرکز اقامت موقت ویژه بیماران سرپایی کرونا در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.

وی باتاکید برضرورت رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی توسط گروه‌های مختلف مردم گنبدکاووس، تصریح کرد: امروز حفظ سلامت عمومی مردم مهمتر از هر موضوع دیگر است و همه باید در این حوزه همراهی و مشارکت داشته باشند زیرا سویه جدید کرونا (دلتا) قدرت سرایت و همه‌گیری و نیز کشتار بالایی دارد.

رییس جدید شورای شهر گنبدکاووس نیز در این مراسم با قدردانی از مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد امسال و رای به اعضای این شورا، گفت: اعضای دوره ششم شورای این شهر به اتفاق مصمم به انجام وظایف محوله و تلاش برای توسعه و عمران هرچه بیشتر شهر هستند.

پرویز ناصری افزود: عملکرد شورای دوره پنجم شهر گنبدکاووس نیز قابل دفاع است و اعضای شورای جدید با وحدت و همدلی همه تلاش خود را برای تحقق مطالبات شهروندان انجام خواهند داد ضمن اینکه شهردار جدید این شهر پس از بررسی تخصصی برنامه‌های ارائه شده توسط کاندیداهای تصدی شهرداری این شهر و انجام مصاحبه حضوری با آنها طی چند روز آینده معرفی خواهد شد.

همچنین در این جلسه نبی الله آخوندی رییس سنی شورای شهر گنبدکاووس تا قبل از مراسم تحلیف (ادای سوگند اعضا و انتخاب اعضای هیات رییسه) در سخنانی گفت که اعضای شورای ششم به اتفاق آرا مصمم هستند تا عدالت و انصاف را به دور از مسائل قومی یا جناحی در همه تصمیم گیری‌ها و مصوبات خویش رعایت نمایند.

شهر گنبدکاووس با افزون بر ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ استان گلستان است و شورای شهر آن هفت عضو رسمی دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار