قطعی های مکرر آب و برق در گلستان مردم را کلافه کرده اما استاندار از این امر مطلع نیست و بیان می کند که شرایط بهتر شده است.

کلافگی مردم گلستان از قطعی های آب و برق/ بی اطلاعی استاندار

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، کمبود آب و قطعی‌های مکرر برق در گلستان پدیده جدیدی نیست و با شدت و ضعف‌های متفاوت در اکثر ماه‌های سال اتفاق می‌افتد.

خاموشی‌های امسال که از فصل بهار آغاز شده همچنان ادامه داشته و مردم در گلستان روزانه تا سه ساعت بی برقی را هم تجربه می‌کنند.

داستان قطعی آب شبانه گرگان هم به استناد کمبود ۴۷۰ لیتری بر ثانیه‌ای و تحت عنوان مدیریت فشار اعمال می‌شود که البته این قطعی در طول روز هم اتفاق می‌افتد. همچنین قطع برق در طول روز قطع آب را هم به دنبال داشته و این سریال دنباله دار همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان در این خصوص گفته بود: همه منابع آبی استان متکی به ۶۰۰ حلقه آب شرب بوده که در کنار ۳۵ هزار حلقه چاه آب در بخش کشاورزی از آن استفاده می‌شود.

بهزاد هرمزی افزود: با روشن شدن چاه‌های آب کشاورزی، سطح سفره‌های آب زیرزمینی به شدت کاهش پیدا می‌کند و به صورت طبیعی ما در تأمین آب شرب در استان با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: استان با کمبود هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه آب شرب مواجه بوده و نیاز آبی شهر گرگان هم هزار ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است لذا مدیریت فشار در طول روز انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان هم گفته بود: با توجه به خشکسالی و به مدار نیامدن نیروگاه‌های آبی در کشور همه استان‌ها با کمبود برق مواجه هستند.

علی اکبر نصیری افزود: ب ا افزایش دما میزان مصرف در استان از میزان مجاز فراتر رفته و ما مجبور به اعمال خاموشی هستیم و امیدواریم با رعایت مردم و مصرف بهینه شبکه پایدار داشته باشیم.

مردم گلستان به کمبود برق و آب در استان واقف هستند ولی خواستار این هستند که مدیریت بهتری برای این خاموشی‌ها و قطعی‌ها اتفاق بیفتد.

انتقاد مدیرکل اوقاف گلستان از قطعی‌های مکرر آب و برق

اما نکته جالب توجه اینکه استاندار گلستان از این قطعی‌ها مطلع نیست. در جلسه ستاد کرونای استان که روز شنبه برگزار شد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان نسبت به بی‌تدبیری‌های مدیران آب و برق استان انتقاد کرد.

حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد افزود: این قطعی‌ها بدون برنامه بوده و حتی مردم نمی‌توانند یک وضوی ساده بگیرند.

وی ادامه داد: کارمندان از قطعی آب و برق در ادارات به منازل پناه می‌برند اما در آنجا هم شاهد این معضل هستند.

 

اما استاندار گلستان با بیان اینکه وضعیت نسبت به سابق بهتر شده است، از اعضای جلسه پرسید کدام یک از شما در یک ماه گذشته با قطعی آب و برق روبرو بوده‌اید که بسیاری از افراد در جلسه اعلام کردند که این قطعی‌ها را تجربه کرده‌اند.

در این حین، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان خطاب به استاندار گلستان گفت: شاید آب و برق منزل شما قطع نمی‌شود اما برای ما در طول روز قطع شده و مردم از این شرایط ناراضی هستند.

وی همچنین اذعان کرد در تعطیلات کرونایی چند روز گذشته هم شاهد قطعی برق بودیم و هیچ گونه مدیریت درستی در این خصوص صورت نمی‌گیرد.

استاندار گلستان اما توضیح داد: کمبود برق مسأله کشوری بوده و با تدابیر صورت گرفته تلاش شد تا خاموشی به حداقل برسذ.

هادی حق شناس گفت: کمبود آب هم یک معضل چندین ساله بوده که حل آن نیازمند احداث سد است.

در سال جاری با به مدار ورود چاه‌های کشاورزی و بخش خصوصی بخشی از معضل کم آبی استان برطرف شده اما همچنان این قطعی‌ها ادامه داشته که لازم است متولیان امر در این زمینه تصمیمات بهتری را بگیرند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار