دبیر اجرایی خانه کارگر استان گلستان گفت: کارگران و بازنشستگان سرمایه های انسانی جامعه هستند و باید دولت جدید نگاه ویژه ای به آنها داشته باشد.

دولت جدید نگاه ویژه ای به کارگران و بازنشستگان داشته باشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ غلامرضا طالبا در گفت وگو با ایلنای گلستان اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مصاحبه های اخیر خود حفظ اشتغال و امنیت شغلی کارگران و وضعیت بازنشستگان و حقوق آنها را مطرح کرده و امیدواریم بتواند این اقدمات را انجام دهد.

وی ادامه داد: ایمنی در محیط کار از مشکلاتی جامعه کارگری  است که باید هر چه زودتر حل شود زیرا همه ساله خسارات زیادی به جامعه کارگری وکارفرمایی وارد می شود.

طالبا بیان کرد: متاسفانه بعضی از مسئولان ایمنی را هزینه می دانند و در این راستا اقدام نمی کنند و البته ما معتقد هستیم مخارج مربوط به ایمنی جهت از آسیب ها به نیروی انسانی وتجهیزات جلوگیری می کند.

عضو هئیت مدیره کانون بازنشتگان گلستان یادآور شد: همیشه تشکل های کارگری مطالبه گر بودند ومتاسفانه پیگیری آنها به جایی نرسید و باید سهم خدمات رفاهی کارگران وبازنشستگان ارتقا پیدا کند.

وی تصریح کرد: افزایش سقف وام ضروری کارگران، وام خرید کالا بدون بهره بانکی، صدورکارت منزلت بازنشستگی که بتوانند در جاه ها مانند موزه، اتوبوس شهری و غیره به بازنشستگان و کارگران خدمات رسانی کند، ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: درحال حاضر با گذشت ۶ ماه از سال جاری جامعه کارگری حقوق و دستمزد سال گذشته را می گیرد که لازم است در این خصوص دولت جدید تجدیدنظری انجام دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار