مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با بیان اینکه حفظ دستاوردهای دفاع مقدس مهمترین وظیفه مردم و مسئولان است، گفت: پاسداری از آرمان های والای شهدا و دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس و توسعه و ترویج این ارزش ها علی الخصوص در بین جوانان مهمترین اصل در بنیاد و وظیفه ای خطیر است.

حفظ دستاوردهای دفاع مقدس مهمترین وظیفه مردم و مسئولان است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایثار واحد گلستان؛ اسرافیل وزیری به همراه هیات همراه در دیدار با خانواده شهید محمد علی یوری و آزاده و جانباز علی اکبر فندرسکی شهدا و ایثارگران را سرمایه‌های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: تکریم و گرامیداشت یاد شهدا و رسیدگی به خانواده‌های آنان وظیفه همگانی، خصوصاً مسئولان است.
وی افزود: ثبات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون ایثارگری و شهادت‌طلبی کسانی است که با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن خود ایثار کرده و به درجه رفیع شهادت نائل‌ آمده‌اند.
وزیری بر ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جوان‌تر تأکید و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با اتکا به همین فرهنگ نورانی است که امروز به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل‌شده است، لذا باید راه شهدا که جان خود را برای حفظ اسلام و انقلاب فدا کردند را ادامه بدهیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه حفظ دستاوردهای دفاع مقدس مهمترین وظیفه است گفت: حفاظت و پاسداری از آرمان های والای شهدا و دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس و توسعه و ترویج این ارزش ها علی الخصوص در بین جوانان مهمترین اصل در بنیاد و وظیفه ای خطیر است.
مدیرکل بنیاد گلستان با اشاره به نقش‌آفرینی مردم و خانواده‌های شهدا در انقلاب اسلامی عنوان کرد: تمام دستاوردهای نظام در گرو مجاهدت شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معظم آن‌ها به‌دست‌آمده است و اگر ایران اسلامی را بافرهنگ ایثار و شهادت و مجاهدت و ایستادگی می‌شناسند در پرتو انوار درخشان این ستاره‌های پرفروغ آسمان ایران است.
شهید محمد علی یوری در تاریخ 2 تیرماه 1344 دیده به جهان گشود و در تاریخ 29 فروردین 1367 به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
آزاده و جانباز علی اکبر فندرسکی در تاریخ 15 اردیبهشت 1349 دیده به جهان گشود. وی در تاریخ 4 تیرماه 1367 به اسارت دشمن بعثی در آمد و در تاریخ 31 مرداد 1369 به میهن اسلامی بازگشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار