مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: تاکنون ۹۰ درصد فرهنگیان استان دٌز اول و ۶۵ درصد دٌز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

۹۰ درصد فرهنگیان گلستان دٌز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، احسان گوهری راد روز یکشنبه در حاشیه افتتاح مدرسه ۶ کلاسه خیری روستای قزلجه ماتی گنبدکاووس به خبرنگاران اظهارداشت: استان گلستان ۲۲ هزار فرهنگی شاغل دارد که در کنار افراد واجد شرایط، کل جمعیت جامعه هدف این مجموعه برای تزریق واکسن حدود ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر است.

وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزان گلستانی نیز بر اساس نظر دانشگاه علوم پزشکی استان و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود و طبق گفته وزیر بهداشت به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

وی با قدردانی از کمک خیران به بهبود آموزش و کمک به دانش آموزان نیازمند، گفت: سال گذشته حدود پنج هزار تبلت و گوشی هوشمند با همکاری سایر نهادها و بخش‌های مختلف تهیه و میان دانش آموزان استان توزیع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: چند روز قبل نیز ۱۰ هزار بسته لوازم التحریر با کمک بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی تهیه و میان دانش آموزان نیازمند استان توزیع شد.

گوهری راد گفت: خیلی از موسسات و نهادهای خیری شهرستان‌ها به صورت مستقل با تهیه اقلام آموزشی به دانش آموزان کمک می‌کنند که ضمن قدردانی از نگاه بلندشان، از آنان درخواست داریم برای توزیع عادلانه این اقلام با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خود هماهنگ باشند. 

وی جمعیت دانش آموزی امسال استان گلستان را ۳۸۸ هزار نفر پیش بینی کرد و گفت: تاکنون بیش از ۹۳ درصد دانش آموزان استان ثبت نام کردند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت: مدرسه ۶ کلاسه روستای قزلجه ماتی با زیربنای ۵۴۰ متر مربع و ۲ هزار و ۸۴۳ متر مساحت زمین با هزینه تقریبی ۳۰ میلیارد ریال احداث شد.

کمال‌الدین نظرنژاد افزود: ۵۰ درصد از هزینه ساخت این مدرسه توسط موسسه خیریه کودکان ایران زمین مستقر در تهران پرداخت شد.

وی اظهارداشت: همچنین سه مدرسه خیرساز دیگر هر کدام با ظرفیت ۶ کلاس درس و در مقطع ابتدایی در روستاهای "آق قایه، ارمی آباد و پشه‌لر" گنبدکاووس تا مهرماه امسال افتتاح و تحویل آموزش و پرورش این شهرستان می‌شود.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس واقع در شرق استان گلستان افزون بر ۸۷ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد که در ۵۱۰ آموزشگاه تحصیل می‌کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار