امام جمعه فراغی در آئین گرامیداشت شهید روحانی اهل سنت

آخوند صفری گفت: نظام و انقلاب آزادی های دینی و مذهبی را برای ما ارمغان آورده است.

آزادی های دینی و مذهبی ما به برکت انقلاب و نظام است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند محمد امین صفری در آئین گرامیداشت شهید روحانی اهل سنت “نور محمد باقی زاده” در روستای آق یاجی پیشکمر کلاله گفت: نظام و انقلاب آزادی های دینی و مذهبی را برای ما به ارمغان آورده است و پس باید دغدغه ما خدمت به قرآن، اسلام و نظام باشد.
وی با بیان اینکه، پیامبر گرامی اسلام به مال و اموال دنیا توجه نمی کرد، گفت: رسول اکرم (ص) به دنیا ارزش و بها نمی داد و باید از زندگی و احوال پیامبر (ص) برای زندگی و امورات خود الگو بگیرم.
امام جمعه فراغی در ادامه گفت: فرد مسلمان باید قیامت را باور داشته باشد و آن انسانی که روز قیامت و بهشت را باور داشته باشد قطعا قلب ایمانی دارد و اگر ایمان داشته باشد قطعا تقوا نیز حاصل خواهد شد.
آخوند صفری با بیان اینکه انسان باتقوا در هر شرایط و موقعیتی خود را فدا می کند، گفت: انسان مومن گاهی وقت خودش را صرف برنامه دینی و قرآنی و یا مال و اموال خود را در راه خدمت به نیازمندان صرف کند و یا اینکه در مواقع ضروری همچون دوران دفاع مقدس به کمک و یاری بشتاد و گاهی اوقات هم باید تجربه خود را فدا و اهدا کند.
وی تاکید کرد: انسان مومن مثل امام حسین (ع) در کربلا، برخی مواقع همانند دوران دفاع مقدس باید از جان و خون خود نیز بگزرد تا رستگار شود.
امام جمعه فراغی گفت: جوانان کشورمان و همچنین شهید روحانی اهل سنت “نور محمد باقی زاده” در دوران دفاع مقدس جان خود را فدا کردند تا ما امروز در آسایش باشیم و باید این موارد را با چشم بصیرت با دقت نگاه کنیم.
آخوند صفری افزود: اگر فرصت را از دست بدهیم و خود را در راه خدا فدا نکنیم و هیچ اثر مثبتی نداشته باشیم، قطعا پشیمان خواهیم شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار