آئین تجلیل از فعالان عرصه اربعین با حضور حجت‌الاسلام گرزین، مدیر‌کل تبلیغات اسلامی گلستان و برخی از خدام مواکب مردمی اربعین استان روز گذشته ۷ آبان‌ماه در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان برگزار شد.

آئین تجلیل از فعالان عرصه اربعین در گلستان برگزار شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایکنا از گلستان، عباسعلی گرزین، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در آیین تجلیل از فعالان عرصه اربعین که با حضور زائرین و خدام مواکب مردمی اربعین گلستان روز گذشته ۷ آبان ماه در حسینیه عاشقان ثار الله برگزار شد، گفت: اربعین ۱۴۰۰ گرگان تبلور عشق بازی عاشقان سیدالشهدا(ع) بود و مردم این شهر با برگزاری مراسم باشکوه اربعین، ارادت خود را به امام حسین(ع) و یارانش نشان دادند.

وی با بیان اینکه اربعین یکی از زمینه‌های تحقق تمدن نوین اسلامی به رهبری حسین بن ابیطالب(ع) بوده است، گفت: امام‌خمینی(ره) ابرمرد دوران غیبت توانست اسلام و عزت مسلمین و عزت قرآن را احیا کند و برای نسل‌های بعدی در جامعه به یاد‌گار بگذارد.

مدیر‌کل‌ سازمان تبلیغات اسلامی‌گلستان با بیان اینکه اربعین کارکردش تمدن‌سوزی و تمدن‌سازی است،‌گفت: ‌تمدن دروغین پوشالی جبهه کفر و نفاق و طاغوت توسط امام حسین(ع) و یارانش در کربلا به مدد‌خون شهدای عاشق و مجاهد که جانشان را در راه خدا تقدیم کردند، از بین رفت و جای آن یک بنا و تمدن جدید شکل گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه امام علی(ع) خط نورانی هدایت را به ما تا ابد نشان دادند، گفت: امام اول شیعیان مسیر توحید، تعالی‌، نجات‌، عزت و کرامت‌، عظمت و آزادی و استقلال را به ما نشان دادند.

گرزین با بیان اینکه روح شیعه روح کربلایی و عاشورایی است، تصریح کرد: اربعین‌، یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه کرد اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی، در حوادث گوناگون به حفظ یاد و آثار شهادت همت نداشته باشند نسل‌های بعد، از دستاورد شهادت استفاده‌ بسیاری نخواهند برد.

وی با بیان اینکه درسی که اربعین به ما می‌دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره‌ شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت، افزود: درست است طی دوسال گذشته راهپیمایی اربعین را به علت شیوع ویروس کرونا از دست دادیم ولی باید بدانیم که اربعین‌؛ قوت اسلام را در دنیای امروز اسلام به ما نشان می‌دهد و این افتخاری است که همه آزادگان عالم باید از آن درس بگیرند.

 در پایان از فعالان عرصه اربعین، مداحان، ذاکران و موکب‌داران تجلیل به عمل آمد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار