رئیس پارک علم و فناوری گلستان از حمایت تسهیلاتی از افراد و گروه‌های برتر در سومین رویداد تولید محتوای بسیج خبر داد و گفت: تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از سوی پارک به کسانی که در مرکز رشد پذیرش شوند، پرداخت می‌شود.

پارک علم و فناوری از برگزیدگان رویداد تولید محتوای بسیج حمایت‌های تسهیلاتی می‌کند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، مهدی غفاری پیش از ظهر امروز در سومین رویداد تولید محتوای بسیج استان گلستان که با حضور استاندار و فرمانده سپاه نینوا برگزار شد، اظهار داشت: در دو سال اخیر در حوزه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان اتفاقات خوبی در استان رخ داده است؛ در سال 98 حدود 2 هزار مترمربع فضا داشتیم و در شهرک صنعتی آق قلا نیز واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان ما در مظلومیت خاصی و در حداقل فضا مستقر بودند اما اکنون افتخاری داریم که اعلام کنیم 16 هزار و 300 مترمربع فضا در بندرترکمن، گرگان، گنبدکاووس، علی آبادکتول و گالیکش داریم.

وی با بیان اینکه " برنامه پارک علم و فناوری استان، اتصال همه شهرهای استان به این شبکه است"، گفت: ما معتقدیم بهترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بر روی جوانان و نیروی انسانی است. باید ادبیات حاکم را تغییر داد تا بتوانیم از مدرک گرایی صرف عبور کنیم. ادبیات اینکه « اگر نوآوری، فناوری و طرح دانش بنیان یا اشتغالزایی دارید، برای حمایت شدن به پارک مراجعه کنید» باید جایگزین تفکر و ادبیات گذشته شود.

غفاری افزود: پارک علم و فناوری تنها نهاد حاکمیتی است که اجازه برخی حمایت‌های بلاعوض را دارد و اگر کسب و کاری با شکست مواجه شد در شکست آن هم شریک خواهد بود نه اینکه صرفا یک معرفی کننده به بانک باشد.

وی حضور استاندار، فرمانده سپاه و مدیران استانی را در این رویداد نشان دهنده توجه و اهمیت این بخش در نزد آنان دانست و گفت: اگر این حمایت‌ها ادامه دار باشد، موفقیت‌های زیاد و بزرگی در حوزه دانش‌بنیان‌ها به دست خواهیم آورد.

رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به راه اندازی کارخانه نوآوری در شهر گرگان اظهار داشت: امروز یکی از بهترین ساختمان های شهر گرگان در یکی از بهترین نقاط آن، متعلق به جوانان این شهر است که با طرح و ایده در آن مستقر شده‌اند.

وی در ادامه به تأکید و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب درباره فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر دو موضوع اقتصاد و اشتغال و فضای مجازی مورد تأکید ایشان قرار داشته که اگر مشکلات کشور را بررسی کنیم در نهایت به همین دو موضوع هم خواهیم رسید.

وی تصریح کرد: نمی‌شود فضای مجازی را رها کرد تا همه شبکه‌ها و نرم افزارها در آن ورود کنند و بعد در انتها بخواهیم آن را ببندیم.

غفاری اظهار داشت: در جنگ سخت، دشمن و سلاح و زمین جنگ کاملا مشخص است اما باید مشخص شود در جنگ نرم به جز شعار دادن و بنر زدن، در فضای عملیاتی چه کاری قرار است انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته صنایع سنگین مانند خودروسازی و غیره دارای ارزش بود اما در عصر حاضر ارزش گذاری شرکت‌ها براساس اطلاعاتی است که در اختیار دارند. بسیاری از این شرکت‌ها باجمع‌آوری داده‌ها و آنالیز آنها، اقدام به تغییر ذائقه مردم می‌کنند بدون اینکه جنگی دربگیرد و تیری شلیک شود.

غفاری ضمن قدردانی از برگزاری این رویداد خاطرنشان کرد: در پارک علم و فناوری استانآمادگی داریم تا حمایت‌های لازم را از گروه‌های برتر در این رویداد به عمل بیاوریم. زمانی که افراد یا گروه‌های برتر در مرکز رشد پذیرش شوند تسهیلات 100 تا 200 میلیون تومانی به آنان پرداخت خواهد شد، ضمن اینکه صندوق پژوهش و فناوری نیز قرار شد تسهیلاتی را در اختیار برگزیدگان این رویداد قرار دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار