برنامه "ارمغان طبیعت"، یکشنبه ۳۰ آبان ماه با موضوع توسعه گلخانه داری در استان گلستان در خدمت شنوندگان خواهد بود.

توسعه گلخانه داری در استان گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ کاهش منابع آبی در بیشتر مناطق کشور از جمله گلستان، ضرورت تغییر الگوی کشت نظیر توسعه کشت محصولات گلخانه ای را در این استان شمالی دوچندان کرده است که تحقق این راهبرد اقتصادی نیازمند نقشه علمی راه تولید و سرمایه‌گذاری است. کارشناسان معتقدند که توجه به کشت‌های گلخانه‌ای و توسعه آن از بهترین شیوه‌ها برای تغییر الگوی کشت از سنتی به علمی در استان‌های خشک و نیمه خشک با منابع آبی محدود از جمله گلستان است زیرا در این شیوه کشت مزایای قابل توجهی از جمله افزایش تا ۱۰ برابری تولید، اشتغال، درآمد و بهره‌وری در مصرف آب در واحد سطح رخ خواهد داد که علاوه بر تامین امنیت غذایی پایدار برای کشور، منابع آبی محدود استان‌ها و این استان شمالی را می‌توان مدیریت کرد.

نویدرضا فرحانی معاونت مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی استان گلستان در برنامه فردا درباره توسعه گلخانه داری در استان گلستان مطالبی را بیان می کند.

آمار گلخانه های فعال در استان، ضرورت رویکرد به سمت کشت گلخانه ای، حمایت های جهاد کشاورزی استان و ... از دیگر محورهای موضوعی این برنامه می باشد.

برنامه "ارمغان طبیعت" کاری از گروه کشاورزی به تهیه کنندگی مهدی شیار شنبه الی جمعه ساعت ۱۳:۳۵ از شبکه رادیویی اقتصاد به روی آنتن می رود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار