عضو مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت استان در بخش‌های مختلف تاکید کرد که زیرساخت‌های کافی در استان برای امر سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

سهم اندک استان گلستان از بودجه سال ۱۴۰۱/ مردم با محرومیت‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ رضا آریانپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: از زمان انتزاع گلستان از مازندران تا کنون، پایه بودجه‌ای استان گلستان متناسب با محرومیت‌ها و نیازهای موجود نیست و اگر هم افزایش سنواتی در بودجه دیده می‌شود با توجه به ضعیف بودن پایه بودجه‌ای استان، عملا افزایش قابل توجهی نخواهد داشت.

وی با اشاره به سهم اندک گلستان از بودجه سال 1401 گفت: بودجه استان براساس شاخص‌های جمعیتی حتی نسبت به استان‌های همجوار نیز پایین‌تر است و مجمع نمایندگان این موضوع را هم در نشست با مسئولان دولتی و هم در مجلس متذکر شده و پیگیر افزایش سهم‌بری استان در لایحه بودجه سال آینده هستند.

نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های منابع مالی که دولت با آن مواجه است، بیان داشت: با توجه به کسری بودجه و شرایط اقتصادی که دولت با آن مواجه است، دست دولت برای افزایش قابل توجه بودجه چندان باز نیست اما سعی می‌کنیم از منابع مختلف، بتوانیم سهم بیشتری برای استان جذب کنیم.

آریانپور ادامه داد: در شرایط کنونی که با کسری بودجه مواجه هستیم دولت تلاش می‌کند تا اعتبارات هزینه‌ای و جاری و حقوق کارکنان و غیره را به موقع تامین کند و به تبع آن اعتبارات عمرانی و توسعه‌ای کاهش پیدا می‌کند. در این شرایط برخی استان‌ها مانند گلستان که زیرساخت‌های ضعیف‌تری دارند، مشکلات بیشتری خواهند داشت.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: گلستان زیرساخت‌های کافی برای سرمایه‌گذاری و توسعه را ندارد این در حالی است که در سال‌های گذشته خیلی از استان‌ها زیرساخت‌های خود را در حوزه آب، برق، طرح‌های هادی و غیره تامین کردند.

وی خاطرنشان کرد: استان گلستان به دلیل کمبود بودجه در زیرساخت‌ها هم مشکل دارد و هرچقدر تلاش کنیم و حتی ردیف اعتباری برای برخی پروژه‌ها بگیریم اما به علت کسری و کمبود بودجه، تخصیصی نخواهیم داشت.

آریانپور گفت: با توجه به شرایط استان گلستان و محرومیت‌هایی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند لازم است دولت برای رفع محرومیت‌ها نگاه ویژه‌ای به استان داشته باشد.


 

ارسال نظر

آخرین اخبار