معاون تعاون و امور اجتماعی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: براساس پیش بینی انجام شده در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای نخستین بار در سال آینده مساله مربوط به اشتغال و بازنشستگی جانبازان و آزادگان عملیاتی می شود.

​خبر مهم بنیاد شهید درباره بازنشستگی جانبازان و آزادگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، محمود پاکدل روز سه‌شنبه در دیدار با آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: در این ارتباط کسانی که در دفاع مقدس به درجه جانبازی نائل و یا آزادگانی که به اسارت دشمن بحثی درآمدند و اکنون از نظر شرایط سنی و سنوات خدمتی، شرایط بازنشستگی دارند، با استفاده از ظرفیت قانونی موضوع بازنشستگی و مشکلات آنها حل خواهد شد.

وی اظهارداشت: بر اساس نیازسنجی انجام شده مطالبات ایثارگران کشور در لایجه بودجه سال آینده ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که چنانچه این مبلغ تامین شود بخش عمده مطالبات جامعه ایثارگری محقق خواهد شد.

پاکدل ادامه داد: اگرچه در بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی همه این رقم تایید نشد اما امیدواریم در قانون بودجه همه آن محقق شود.

 
 

 

وی بیان کرد: تا امروز در کمیسیون تلفیق تنها ۸۵ هزار میلیارد تومان از مجموع مطالبات جامعه ایثارگران کشور مورد توجه قرار گرفت که با این حال در مقایسه با بودجه ۳۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ تفاوت قابل توجهی دارد.

پاکدل گفت: در حوزه سلامت نیز تلاش‌های زیادی انجام و بخش عمده‌ای از بدهی‌های سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش درمان تامین شد و اکنون شمار مرکز طرف قرار بیمه دی از پنج هزار مرکز به ۱۰ هزار مرکز افزایش یافته است.

 
 

پاکدل عنوان کرد: در ارتباط با گروه آسیب پذیر جامعه ایثارگران شامل دهک‌های یک تا پنج مقرر شده تا خدمات و تسهیلات بیشتری به آنها پرداخت شود تا اهداف دولت مردمی مبنی بر حمایت از اقشار آسیب پذیر بخوبی اجرایی شود.

وی گفت: در این راستا موضوع‌های کمک معیشت و در اولویت قرار گرفتن ایثارگران آسیب‌پذیر در تامین مسکن و اشتغال مدنظر قرار گرفته است.

پاکدل ادامه داد: جنبه فرهنگی فعالیت‌های بنیاد شهید نیز مدنظر است که در تفاهم‌نامه با مراکز مرتبط مانند صدا و سیما، سپاه و اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‎‌ها شهدای شاخصی که برای تهیه فیلم و سریال آنها به طور کافی کار نشده اعتبار موردنیاز این مهم در بودجه سال جدید پیش بینی شده و عملیاتی خواهد شد.

وی همچنین با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در اجرای طرح علمداران حماسه و تجلیل از ۸۰ جانباز استان بوشهر  اظهار کرد: این طرح مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که با مشارکت دفتر ایشان، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و بنیاد شهید توسط یکهزار امام جمعه اجرا شد که در قالب آن سه هزار جانباز تجلیل شدند که بازتاب خوبی نیز در جامعه داشت.

پاکدل اظهار کرد: هدف اصلی این طرح نیز تکریم ایثارگری جانبازان هشت سال دفاع مقدس، سال‌های بعد انقلاب و مدافعان حرم است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار