مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: سال گذشته حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان از املاک بنیاد در استان شناسایی شده است.

شناسایی ۱۳۰۰ میلیارد از املاک بنیاد مستضعفان در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ سید فخرالدین علوی در دیدار با آیت ا.. نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان گرگان، اظهار کرد: سال گذشته این نهاد مردمی بالاترین رقم واگذاری املاک علوی در کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان گلستان گفت: تا کنون اسناد واگذاری ۳۴۶ مدرسه در استان به آموزش و پروش اهدا شده است که ارزش این املاک حدود۱۳۷۰میلیارد تومان تخمین زده شده است.

وی افزود: بهمن ماه سال گذشته در گرگان تعداد هشت هزار و ۵۲۷ فقره سند به مردم شریف استان به صورت رایگان واگذار شد که بیشتر این املاک مسکونی هستند.

علوی گفت: مساحت واگذاری حدود دو هزار و ۴۰۰ هکتار و ارزش عرصه واگذاری حدود۴۵۰۰ میلیارد تومان است که بیشترین واگذاریها در شرق استان انجام شده است.

 

مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گلستان ادامه داد: این نهاد در راستای اجرای طرح جهش ملی مسکن و کمک به دولت نیز زمین شهری و روستایی به راه و شهرسازی برای اجرای این طرح در استان معرفی کرده است.

علوی اظهار کرد: اواخر سال گذشته نیز اسناد مالکیت سه مرکز درمانی در آق قلا و بندرترکمن و خان ببین از سوی بنیاد مستضعفان به دانشگاه علوم پزشکی استان نیز واگذار شد. 

وی گفت: در بحث اهداء جهیزیه نیز بنیاد مستضعفان ورود کرده و این جهیزیه ها مستقیم به کمیته امداد حضرت امام(ره) برای اهدا به مددجویان  تحویل داده شده است. 

به گفته علوی در سال گذشته حدود ۱۳۰۰ میلیارد  تومان از املاک  بنیاد در استان شناسایی شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار