بهرامعلی نژاد، دبیر انجمن پیمانکاران عمرانی گلستان گفت: با توجه به نحوه پرداخت دولت در حوزه عمرانی و اعتبارات کمی که به این پروژه‌ها تخصیص داده می‌شود، اوضاع پیمانکاران عمرانی مساعد نیست.

رکود پروژه های عمرانی گلستان| شرایط پیمانکاران خوب نیست

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی بهرامعلی نژاد در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: در پروژه‌های عمرانی از سال های قبل، پرداختی‌های دولت کم شده و با توجه به مشکلاتی همچون تحریم ها و کرونا دولت از اعتبارات عمرانی کم کرده و به هزینه های جاری اختصاص می‌دهد.

دبیر انجمن پیمانکاران عمرانی گلستان افزود: در چند سال اخیر بیشترین فشار به پیمانکاران حوزه عمرانی آمده که یا دریافتی نداشتند و یا اسنادی با سررسید یک ساله دریافت کردند که اگر بخواهند آن را در بازار بفروشند با تنزیل ۵۰ درصد روبرو خواهند شد و ۲۵ درصد از اصل طلب خود عقب هستند.

بهرامعلی نژاد بیان کرد: با اعمال چنین سیاست‌هایی بیشترین آسیب به پیمانکاران وارد شده و به نوعی می توان گفت پیمانکاران مظلوم واقع شده اند و اکثر آنها یا کار نمی کنند یا با درصد کمی از ظرفیت خود فعالیت دارند و بین دولت و پیمکانکاران دیوار بی اعتمادی بلندی ایجاد شده است.

وی گفت: ضرر عظیمی به پیمانکاران حوزه عمرانی کشور وارد شده که با توجه به اینکه شعار رهبری در زمینه های اشتغال، تولید و کارآفرینی است باید در این راستا فکر اساسی شود.

دبیر انجمن پیمانکاران عمرانی گلستان ادامه داد: با اعمال چنین سیاست‌هایی بیشترین آسیب به پیمانکاران وارد شده و اکثر آنها یا کار نمی کنند یا با درصد کمی از ظرفیت خود فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: انجمن پیمانکاران استان از هزار و ۵۰۰ عضو به ۵۰۰ نفر رسیده و که از این تعداد تنها ۳۰۰ شرکت مشغول به فعالیت هستند لذا لازم است با توجه به شعار سال تدابیر خاصی اندیشیده شده و مسئولان پای کار بیایند و به ایجاد اشتغال کمک کنند.

عضو پیشین هیأت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی گلستان عنوان کرد: یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمک به اشتغال زودبازده کمک به اجرای پروژه‌های عمرانی و عقد قرارداد با پیمانکاران است که با یک قرارداد حداقل ۲۰ الی ۳۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

دبیر انجمن پیمانکاران عمرانی گلستان متذکر شد: با توجه به نحوه پرداخت دولت در حوزه عمرانی و اعتبارات کمی که به پروژه‌ها تخصیص داده می‌شود اوضاع پیمانکاران مساعد نیست و البته وعده ها و پالس‌های مثبتی با توجه به سفر رئیس‌جمهور داده شده و قول‌هایی در خصوص تخصیص اعتبارات نقدی داده اند که امیدواریم این اتفاق خوبی بیفتد و اوضاع بهتر شود.

وی گفت: ۱۵ یا ۲۰ درصد اشتغال استان در حوزه های عمرانی و ساخت و ساز است و اگر تخصیص ها به موقع نباشد تاثیر منفی بر اشتغال و رونق تولید خواهد گذاشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار