آیت الله نورمفیدی گفت: آنچه را که ما از بیانات پیامبر (ص) و ائمه معصوم (ع) استفاده می کنیم این است که بیشترین چیزی را که مانع رسیدن به عقل می شود هوای نفس است.

تبیعت از هوای نفس مانع رسیدن به عقل می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: موانع رسیدن به قرآن همان موانعی است که ما را از راه خدا باز می دارد و هر دو در یک جهت قرار دارند.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: اصولا رفتن به سوی خدا چه در قالب عبادت و چه در قالب قرآن موانع و مشکلات بسیاری دارد.

 

وی ادامه داد: آنچه را که ما از بیانات پیامبر (ص) و ائمه معصوم (ع) استفاده می کنیم این است که بیشترین چیزی را که مانع ما می شود هوای نفس است.

 

آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: پیامبر بزرگوار اسلام فرمودند: «آنچه را که من خیلی می ترسم از شما مسلمانان تبعیت از هوای نفس است»، چون تبعیت از هوای نفس مانع از رسیدن به عقل می شود.

 

وی با بیان اینکه گرفتاری های زندگی و مشاغل و غیره باعث می شود که ما از قرآن فاصله بگیریم، گفت: چیزهای پر زرق و برقی که امروز در دنیا پیدا شده باعث مشغولیات ما می شود. فضاهای مجازی در عین داشتن فواید، دائما همه از جوان و پیر و زن و مرد را مشغول کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: مشغولیات آنقدر در وجود انسان پر می شود که جایی باقی نماند تا اینکه انسان به دنبال قرآن و مسائل دیگر برود.

 

وی تاکید کرد: با تبعیت نکردن از هوای نفس و استفاده مناسب از فضای ایجاد شده امروز در دنیا، جوانان و جامعه مان را به سمت قرآن سوق دهیم.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار