رویترز با اذعان به این که صادرات نفت ایران در ماه می و به رغم تلاش های آمریکا به صفر نخواهد رسید اعلام کرد ایران احتمالا در این ماه ۷۰۰ هزار بشکه در روز نفت خواهد فروخت.

ایران در روز چند بشکه نفت می فروشد؟

به گزارش گلستان۲۴؛به نقل از تسنیم صادرات نفت ایران در ماه می با سخت تر شدن تحریم‌های آمریکا بر منبع اصلی درآمد این کشور کاهش می‌یابد و به همراه کاهش تولید ونزوئلا بر اثر تحریم‌های آمریکا و توافق کاهش تولید اوپک، عرضه جهانی نفت را  پایین می آورد.

 آمریکا پس از بیرون رفتن از معاهده  برجام، تحریم‌ها علیه ایران را دوباره وضع کرد. این تحریم‌ها تا حالا صادرات نفت ایران را نصف کرده و به یک میلیون بشکه در روز رسانده اند.

هدف واشنگتن صفر کردن فروش نفت ایران است. از این رو تمام معافیت هایی را که به برخی کشورها برای خرید نفت ایران داده بود لغو کرد. ایران اعلام کرده این اتفاق نمی‌افتد ولی مقامات ایران خود را برای کاهش عرضه نفت آماده کرده اند.

یک مقام ایرانی آگاه از سیاست نفت این کشور گفت صادرات احتمالا تا 700 هزار بشکه در روز کاهش می یابد و به تدریج به 500 هزار بشکه هم می‌رسد. یک منبع اوپک اعلام کرد صادرات ایران احتمالا با 400 هزار تا 600 هزار بشکه در روز ادامه می یابد.

 ‌ایران می‌تواند برخی محموله‌های خود را برای بازپرداخت بدهی به چین و هند بفروشد یا در چین ذخیره کند و مقداری را هم  مثل دور قبلی تحریم‌ها قاچاق کند.

سارا وخشوری، تحلیلگر نفتی گفت:« فروش صفر نفت در ماه می بدان معنا نیست که هیچ محموله ای به چین یا هند در این ماه تحویل داده نمی شود».

«ایران در کل می تواند بین 200 هزار تا 550 هزار بشکه در روز نفت صادر کند که همه آن نفت را از قبل نفروخته است».

تحلیلگران انرژی اسپکتس  انتظار یک کاهش را در صادرات ایران تا حدود 600 هزار بشکه در روز در ماه می دارند.

 صادرات ایران از زمان بازگشت تحریم ها در نوامبر مبهم شده است. تهران دیگر ارقام تولید خود را به اوپک اعلام نمی‌کند و هیچ اطلاعات دقیقی از مقدار صادرات وجود ندارد.

 شرکت ریفینیتیو آیکون و کپلر اعلام کردند این عضو اوپک در ماه آوریل بین 1.02 و 1.30 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار