علی نقی گفت: بیش از ۳۰۰ ورزشکار خانم در رشته ورزشی «پنچاک سیلات» در گلستان فعالیت می‎ کنند.

بیش از ۳۰۰ ورزشکار خانم در رشته «پنچاک سیلات» در گلستان فعالیت می ‎کنند

گزارش گلستان ۲۴؛ «انسیه علی نقی» امروز(شنبه 23 شهریور) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: حدود هفت سال است به صورت رسمی در استان در بخش بانوان «پنچاک سیلات» فعال است و  بالغ بر 300 ورزشکار در این رشته بیمه شده اند.

 

نائب رئیس انجمن بانوان پنچاک سیلات  استان گلستان ادامه داد: این ورزشکاران در شهرستان علی آباد کتول، شهر فاضل آباد، شهرستان کردکوی، بندرگز و گرگان فعالیت می کنند.

 

علی نقی خاطرنشان کرد: در رشته پنچاک سیلات 10 مربی و 10 داور به صورت رسمی زیر نظر فدارسیون رزمی در استان فعالیت دارند و امسال میزبان المپیاد استعدادهای برتر کشور در گرگان بودیم که تیم گلستان قهرمان این مسابقه شد.

 

وی بیان کرد: در 11 وزن، 10 ورزشکار در رشته پنچاک سیلات حضور داشتند و بانوان ورزشکار ما توانستند سه طلا، سه نقره و دو برنز کسب کنند و هشت نفر از ورزشکاران ما نیز به اردوی استعدادهای برتر کشور راه پیدا کنند.

 

نائب رئیس انجمن بانوان پنچاک سیلات استان گلستان بیان کرد: امکانات در بحث ورزش های رزمی کم است و با نتیحه خوبی که کسب شده انتظار داریم مسئولان به رشته پنچاک سیلات توجه بیشتری داشته باشند.

 

علی نقی یادآور شد: قهرمان هایی که در المپیاد استعداد های برتر مقام کسب کردند تمرین به شکل فشرده برای آنها در نظر گرفته شده تا در اردوها نیز خوش بدرخشند و بتوانند به مسابقات آسیایی و جهانی راه پیدا کنند.

 

/شبستان

ارسال نظر

آخرین اخبار