امروز در بازار تهران نرخ طلای ۱۸ عیار ۴۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان و نرخ سکه تمام‌بهار آزادی ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

آخرین تغییرات نرخ سکه و طلا (۹۸/۰۷/۰۴)

به گزارش گلستان ۲۴؛ امروز در بازار آزاد نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به دیروز ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۴ هزار تومان معامله می‌شود.

 

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۵۸ هزار تومان، نرخ ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۵۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. نرخ طلای ۱۸عیار هم ۴۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با نرخ ۱۵۰۸.۱ دلار معامله می‌شود.

در حالی که پس از به جریان افتادن فرآیند رسمی استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا در کنگره ارزش سهام در بازارهای بورس جهان کاهش یافته است، نرخ طلا امروز تغییری جزئی را شاهد بود و در نزدیکی بالاترین رقم سه هفته گذشته که در جلسه گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند.

پس از به جریان افتادن تحقیقات رسمی مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، امروز شاخص ارزش دلار کاهش داشت و ارزش سهام در بازارهای بورس آسیایی نیز شاهد افت بود. استیضاح ترامپ موجب افزایش عدم قطعیت سیاسی در بزرگترین اقتصاد جهان می‌شود و بازارهای مالی معمولا از وضعیت آشفتگی و عدم قطعیت استقبال نمی‌کنند.

ترامپ در سخنرانی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل به شدت از سیاست‌های تجاری چین انتقاد کرد و گفت توافق تجاری بد با چین را نمی‌پذیرد.

همزمان با افزایش نگرانی‌ها از بالا گرفتن تنش‌های تجاری، میزان اعتماد مصرف‌کننده در امریکا در ماه سپتامبر شاهد کاهش بوده است و این احتمالا تاثیری منفی بر میزان هزینه کرد مصرف‌کنندگان خواهد داشت.

دیوان عالی انگلیس روز سه شنبه اعلام کرد که تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور مبنی بر تعلیق پارلمان غیرقانونی بوده است، اما نخست وزیر بدون توجه به این رای اعلام کرد که با تصمیم دیوان عالی مخالف است و همچنان باید انگلیس تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود.

ghay0926tal

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار