مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان گلستان از اتمام روند اجرایی ۲۵ پروژه عمرانی در جوار بقعات متبرکه استان گلستان با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال خبر داد و گفت: بهره‌بردای از این پروژه‌ها همزمان با ایام دهه وقف در هفته آینده آغاز می‌شود.

۲۵ پروژه عمرانی در بقاع متبرکه استان گلستان به بهره برداری می‌‎رسد

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح مرکز افق امامزاده آق‌امام شهرستان آزادشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۱ پروژه دیگر نیز با اعتبار ۶۴ میلیارد ریال در بقاع متبرکه در حال اجرا است که هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده و در راستای بهبود فضای کیفی بقاع متبرکه در نظر داریم عملیات اجرایی ۱۰ پروژه دیگر را هم در هفته وقف آغاز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عمده طرح‌های عمرانی در حال اجرا در بقاع متبرکه به همت خیرین، مردم و سازمان اوقاف در حال انجام است و ۱۲ درصد آن از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه گلستان در خصوص مراکز افق نیز گفت: این سازمان با تاسیس و راه‌اندازی مراکز افق در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه به دنبال توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و اتخاذ رویکرد اجتماعی فعال است تا کمک به محرومان و مستضعفان، جوانان در شرف ازدواج،آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، خانواده های بی سرپرست یا بدسرپرست انجام و گروه‌های اجتماعی فعال مورد حمایت قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه در پنج بقعه متبرکه استان گلستان مرکز افق افتتاح شده است، بیان کرد: در نظر داریم در دیگر بقاع استان نیز این مرکز افتتاح شود و در این راستا یک هدف مهم داریم که ضمن دعوت از همه خیرین برای فعالیت در مرکز افق و گام برداشتن برای ایجاد بانک اطلاعاتی از افراد خیر در  شهرستان‌ها و استان و حتی زائرانی که از دیگر مناطق کشور به این استان سفر می‌کنند، به مردمی که در شعاع پیرامونی بقاع متبرکه نیازمند نیازمند کمک هستند، خدمت‌رسانی شود.

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان گلستان افزود: همانگونه که وظیفه داریم توسعه سخت‌افزاری را برای بقاع متبرکه در دستورکار خود داشته باشیم بایستی تلاش کنیم توسعه مطلوب نرم‌افزاری نیز داشته باشیم که این موضوع محقق نمی شود جز با گسترش کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی و اجتماعی که مورد نظر این سازمان می باشد.

 ایجاد و تأسیس مراکز افق با رویکرد کاهش آسیب‌ها و تقویت بُعد اجتماعی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود؛ عنوان این مرکز مخفف فعالیت اجتماعی، فرهنگی و قرآنی است و سازمان اوقاف و امور خیریه در صدد است برنامه‌های فرهنگی هم در بستر مراکز اجتماعی کار خود را انجام دهند تا از این طریق بُعد اجتماعی تقویت شود؛ ساختار این مراکز شامل سه واحد اجتماعی، فرهنگی و قرآنی است و نیز دارای ساختار تشکیلاتی یعنی هیأت امنا بوده و کاملاً مردمی هستند.

شهرستان آزادشهر با ۹۶ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار