درحالی که برنجهای کم محصول و معطر ایرانی در بازار نرخ‌های بالایی دارند و به قیمت‌های هر کیلوگرم ۲۲ تا ۳۴ هزار تومان به مصرف‌کننده به فروش میرسد که در این میان برنج‌های ارزان نرخ تر و به اصطلاح پر محصول و با عطر کمتر، قیمتهای پایین تری دارند.

قیمت انواع برنج در بازار اعلام شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ برنج‌های ارزان نرخ بازار که ایرانی و وارداتی هستند به نرخهای هر کیلوگرم ۷ تا ۱۸ هزار تومان در تهران به فروش می‌رسد.

قیمت هرکیلوگرم برنج هندی در تهران ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج فجر و شیرودی نیز که از برنج‌های پر محصول ایرانی هستند به طور متوسط ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان نرخ دارند و در بازار تهران به نرخ‌های مختلف و از ۱۵ تا ۱۹ هزار تومان به فروش میرسد.

قیمت هرکیلوگرم برنج پر محصول ایرانی نِدا در بازار تهران ۱۰ تا ۱۳ و هر کیلوگرم برنج پاکستانی که از لحاظ ظاهری به برنج ایرانی شباهت دارد ۷ تا ۱۱ هزار تومان به فروش میرسد.

به دلیل بارش مناسب باران در سال زراعی گذشته و نرخ بالای این محصول در بازار، تولید برنج داخلی افزایش چشمگیری داشته است و بر اساس اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی از حدود ۲ میلیون تن تولید به ۲.۹ میلیون تن رسیده که این به معنی تامین نیاز کشور است.

با وجود این افزایش تولید، انواع برنج ایرانی نرخ بالایی در بازار دارد و و دولت برای اینکه برنج‌های ارزان نرخ تری به‌دست مردم برسد به واردات این محصول ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده است اما هر از چند گاهی صحبت از حذف ارز اختصاصی به واردات این محصول به گوش می‌رسد.

/گسترش نیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار