در معاملات روز چهارشنبه بازارهای جهانی، قیمت پوند ۰٫۲۵ درصد کاهش یافت و شاخص دلار با اندکی رشد در سطح ۹۷٫۵۱۵ واحد قرار گرفت. قیمت جهانی طلا نیز به هزار و ۴۶۴ دلار رسید.

افت پوند و رشد دلار در معاملات روز چهارشنبه / طلا اندکی افزایش یافت

در معاملات روز چهارشنبه بازارهای جهانی، قیمت پوند ۰٫۲۵ درصد کاهش یافت و شاخص دلار با اندکی رشد در سطح ۹۷٫۵۱۵ واحد قرار گرفت. قیمت جهانی طلا نیز به هزار و ۴۶۴ دلار رسید.

پوند انگلیس که روز گذشته به بالاترین سطح هشت ماه و نیم گذشته رسیده بود، در معاملات امروز بازارهای آسیایی ۰٫۲۵ درصد کاهش یافت و به ۱٫۳۲۱۵ دلار رسید.

به گزارش گلستان ۲۴؛  به نقل از تجارت‌نیوز، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، حزب محافظه‌کار از شانس بیشتری در انتخابات بریتانیا برخوردار است و همین مساله از جمله عوامل تاثیرگذار بر افت قیمت پوند بوده است.

در عین حال، تا ضرب‌الاجل دونالد ترامپ برای پایان جنگ تجاری فرصت زیادی باقی نمانده و توجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به روند مذاکرات میان دو کشور معطوف شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا پیش‌تر تهدید کرده بود که اگر آمریکا و چین نتوانند تا پیش از ۱۵ دسامبر (یکشنبه هفته آینده) به توافقی دست پیدا کنند، تعرفه‌های جدیدی به ارزش ۱۶۰ میلیارد دلار بر کالاهای چینی وضع خواهد کرد.

در معاملات روز چهارشنبه قیمت یورو در برابر دلار ثابت ماند. هر یورو امروز به‌ازای ۱٫۱۰۹۲ دلار مبادله شد و هر دلار هم با اندکی رشد به ۱۰۸٫۸۰ ین رسید.

همچنین نشست دو روزه سیاستگذاران فدرال‌رزرو از روز گذشته آغاز شد. در سال جاری میلادی، بانک مرکزی ایالات متحده در سه نوبت نرخ بهره را کاهش داده است. جزئیات نشست اخیر به‌زودی منتشر خواهد شد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن را در برابر سبدی از ارزهای دیگر اندازه‌گیری می‌کند، امروز در سطح ۹۷٫۵۱۵ قرار گرفت.

قیمت جهانی طلا هم با اندکی تغییر امروز به هزار و ۴۶۴ دلار به‌ازای هر اونس رسید.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز گذشته ۰٫۰۳ درصد کاهش یافت و به ۸۸۵٫۹۳ تن رسید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار