رضا علیزاده نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره وضعیت قیمت خودرو اظهار داشت: کمیسیون صنایع و معادن با برگزاری جلسات متعدد در ماه های اخیر به دنبال تامین نقدینگی خودروسازان بود تا در ماه های پایانی سال خودروسازان افت تیراژ نداشته باشند و از افزایش قیمت خودرو جلوگیری شود.

فروش فوری خودروسازان به کام سوداگران است

به گزارش گلستان ۲۴؛ وی ادامه داد: تجربه نشان داده که در ماه های پایانی سال به دلیل افزایش تقاضا، قیمت خودرو افزایش می یابد. همچنین با وجود پیگیری های متعدد مجلس و کمیسیون صنایع برای اصلاح شیوه ثبت نام خودرو در طرح های پیش فروش، اما تاکنون ساز و کار مناسبی برای اصلاح و تخصیص خودرو به مصرف کننده واقعی در نظر گرفته نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه بیان داشت: اگر چه خودروسازان با ارائه برخی راهکارها به دنبال تحویل خودرو به مصرف کننده واقعی هستند، اما متاسفانه سوداگرانی که به دنبال تحویل خودرو از کارخانه و فروش آن در بازار با قیمت بیشتر هستند، از خودروسازان چند گام جلوتر بوده و بر اوضاع مسلط هستند.

علیزاده در ادامه با انتقاد از عملکرد خودروسازان در طرح های پیش فروش خودرو گفت: خودروسازان تا کنون نتوانسته اند با ساز و کار مناسب، خودرو را در اختیار مردم و مصرف کننده واقعی قرار دهند و مردم از این موضوع گله مند هستند و مدعی هستند که پس از باز شدن سیستم، یک نفر هم قادر به ثبت نام در این طرح ها نیست.

وی در پایان تصریح کرد: خودروسازان به منظور رسیدن خودرو به مصرف کننده واقعی شیوه ثبت نام در طرح های پیش فروش را تغییر دهند، زیرا در حال حاضر سوداگران در حال جولان دادن در بازار هستند و مردم عادی از این طرح ها سودی نمی برند.

منبع: خوروبانک

 

ارسال نظر

آخرین اخبار