در حالی که پس از رسیدن قیمت طلا به بالاترین رقم ۷ سال اخیر در جلسه گذشته سرمایه‌گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت طلا امروز شاهد افت یک درصدی بود.

قیمت جهانی طلا (۹۸/۱۲/۰۶)

به گزارش گلستان ۲۴؛ قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۶۴۹ دلار و ۴۹ سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد تا ۱۶۴۲ دلار و ۸۹ سنت پایین آمده بود.

قیمت طلا در جلسه گذشته به بالاترین رقم بیش از ۷ سال گذشته یعنی ۱۶۸۸ دلار و ۶۶ سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار امریکا نیز امروز با ۱.۵ درصد افت به ۱۶۵۱ دلار رسید. استفان اینز، تحلیلگر موسسه آکسی کورپ در این باره گفت: «علت کاهش یک درصدی قیمت طلا برداشت سودهای انجام شده بوده است.»

ارزش سهام در بازارهای آسیایی به دلیل نگرانی از همه گیری ویروس کرونا که می‌تواند موجب فلج شدن زنجیره‌های عرضه جهانی و لطمه عمیقتری به اقتصاد جهانی شود شاهد ادامه روند کاهشی بود.

شمار تلفات ویروس کرونا روز دوشنبه در ایتالیا به ۷ تن رسید و مقامات شهرهای هدف حمله ویروس را قرنطینه کردند. مدارس در ایتالیا تعطیل شده و کارناوال سالانه ونیز لغو شده است. چند کشور خاورمیانه نیز شاهد مشاهده نخستین موارد ابتلا به این بیماری بوده‌اند.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی اروپا در واکنش به افزایش نگرانی‌ها از تبعات ویروس کرونا بر اقتصاد حوزه یورو دیر یا زود نرخ بهره را کاهش دهد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری امریکا گفته، انتظار ندارد شیوع ویروس تاثیر عمده‌ای بر فاز نخست توافق تجاری میان امریکا و چین بگذارد، هرچند که با انتشار آمارهای بیشتر در هفته‌های آینده ممکن است این وضعیت تغییر کند.

بازارهای مالی در روز دوشنبه شاهد بالا گرفتن احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو امریکا جهت خنثی کردن اثرات مخرب ویروس کرونا بود.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار