حجت الاسلام ولی نژاد با اشاره به اهمیت دعا و مناجات هنگام بلایا گفت: در این ایام که دنیا گرفتار کروناویروس شده است همه مردم باید در حق یکدیگر و بشریت دعا کنند.

اهمیت دعا و مناجات هنگام بلایا/ یأس از تفکرات شیطانی است

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت الاسلام «نورالله ولی نژاد» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: متأسفانه مردم دنیا از جمله کشورمان به یک بلای تلخ و دردناک به نام کروناویروس مبتلا شدند و عده ای از مردم دنیا از جمله هموطنان ما بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: بخش اعظمی از امکانات و سرمایه های کشور برای مهار کروناویروس و درمان بیماران متمرکز شده است که زحمات و خدمات کادر پزشکی و پرستاری جای قدردانی دارد.

 

وی با بیان اینکه در روایات و سفارشات پیامبر(صلی الله علیه و آله) و ائمه(علیه السلام) به اهمیت دعا اشاره شده است، افزود: دعا همیشه کارساز بوده است و در قرآن کریم نیز موردتوجه خداوند قرار گرفته است.

 

حجت الاسلام ولی نژاد تأکید کرد: دعا به قلب محزون و آماده نیاز دارد و اکنون که مردم گرفتار بیماری کووید۱۹ هستند دعای آنها موردتوجه قرار می گیرد و خداوند هم فرمودند:«بخوانید مرا، تا اجابت کنم شما را».

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان متذکر شد: در این ایام که دنیا گرفتار کروناویروس شده است همه مردم باید در حق یکدیگر و بشریت دعا کنند تا این بلا از بشریت رخت ببنندد و انسان ها از این بلیه تلخ نجات پیدا کنند.

 

وی بیان کرد: دعا و توسل در روایات و منابع دینی اسلام سفارش شده است چراکه پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت(علیه السلام) همیشه زنده و جاودان هستند و نزد خداوند آبرو دارند و می توانند از انسان دستگیری کنند لذا برای رفع بلا و گرفتاری ها باید از آنها بخواهیم که نزد خداوند واسطه ما شوند و به درگاه الهی نیز دعا کنیم.

 

حجت الاسلام ولی نژاد یادآور شد: امسال که در حسینیه ها و اماکن مذهبی مراسم برگزار نمی شود و بسیاری از مراسمات مذهبی از جمله اعتکاف به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است مردم باید با دل شکسته بیشتری دعا کنند، روزه مستحبی بگیرند و سایر اعمال اعتکاف را به نیت عمل مستحبی انجام دهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه پیش بینی اولیه آن است که مراسم معنوی اعتکاف بعد از رفع بلیه کرونا در آخر ماه رمضان برگزار شود، گفت: مردم تا حد امکان در منزل بمانند و به سخنان مسئولان و دست اندرکاران و توصیه های بهداشتی عمل کنند و سعی کنند آرامش در جامعه باقی بماند و به یکدیگر کمک کنند.

 

وی با اشاره به نگرانی و اضطراب مردم با شیوع کروناویروس و اهمیت مثبت اندیشی، تصریح کرد: در آموزه های دینی و در سخنان پیامبران اسلام و ائمه(علیه السلام) تأکید شده که همه باید امیدوارانه زندگی کنند و مردم در هیچ شرایطی نباید ناامید باشند.

 

حجت الاسلام ولی نژاد با بیان اینکه مردم در هیچ شرایطی نباید یأس را به خود راه دهند، خاطرنشان کرد: یأس از تفکرات شیطانی و امیدواری از تفکرات دینی و مذهبی است و همه در هر شرایطی چشم امیدی به دنیای پرنور الهی داشته باشند و این امید نیز به فرد نشاط و زندگی بیشتری می بخشد و خداوند هم به دل انسان های امیدوار بیشتر توجه می کند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: خداوند قادر است و با یک اراده می تواند شرایط فعلی را به روال عادی برگرداند لذا مردم ضمن توکل بر خداوند باید نگرانی و اضطراب را از خود دور کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار