گروه های مردمی در میدان مبارزه

تلاش برای بیرون کردن مهمان ناخوانده در گلستان توسط مسئولان و گروه های مردمی و جهادی و نیروهای داوطلب ادامه دارد.

تلاش برای بیرون کردن مهمان ناخوانده در گلستان ادامه دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، بعد از شیوع کرونا در گلستان، تلاش برای بیرون کردن این مهمان ناخوانده در سطح استان ادامه دارد.

هر گروهی به شیوه‌های مختلف در مقابله با این بیماری برخاسته و تلاش می‌کند تا به نحوی مشکلی را حل کند.

جمعیت هلال احمر گلستان هم در حوزه ضدعفونی سازی محیط شهری در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا با بهره مندی از ظرفیت‌های داوطلبی اقدام کرده است.

بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، در راستای ضدعفونی و گندزدایی محیط شهری؛ جمعیت هلال احمر استان با به کارگیری ظرفیت‌های داوطلبی ورود کرده است.

نیروهای مردمی و داوطلب جمعیت هلال احمر استان با در اختیار قرار دادن تجهیزات لازم به منظور ضدعفونی محیط شهری سعی کرده اند در این حوزه باز هم سهم داوطلبی خود را ادا کنند.

آنها همچنین کارگاه تولید لباس بیمارستانی راه انداخته و آن را به صورت رایگان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گلستان قرار می‌دهند.

تولید و توزیع ماسک رایگان، ضدعفونی محلات کمتر توسعه یافته شهری و روستاها هم توسط نیروهای داوطلب بسیجی و مردمی در گرگان و دیگر شهرها ادامه دارد.

همه مردم به نحوی به جنگ کرونا رفته و ضدعفونی ناوگان تاکسیرانی شهری و ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی شهری، توسط پویش مردمی مقابله با کرونا در حال انجام است.

عملیات رفع آلودگی و گندزدایی معابر پرتردد روستاها و شهرها توسط گروه‌های جهادی ادامه دارد و عنوان به مثال در یک اقدام خودجوش مردمی برای مبارزه بیماری کرونا جوانان شهرک شهید کلاهدوز آزادشهر کوچه و درب منازل را ضدعفونی کردند.

حتی در برخی از مناطق خودروهای که قصد ورود به داخل روستا و شهر را دارند با همت مردم ضدعفونی می‌شوند.

تأسیسات شهری و ضدعفونی و گندزدایی عابر بانک‌ها، نیمکت‌های شهری، نانوایی‌ها و ماشین‌های آژانس هم توسط بسیجیان و نیروهای مردمی چندین نوبت در شهرهای مختلف انجام شده است.

دبیر قرارگاه خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان هم اعلام کرده که خانه‌های سلامت در شهرستان‌های گلستان راه‌اندازی می‌شود.

علی رسولی افزود: هدف از ایجاد خانه سلامت، کاهش حجم مراجعات به بیمارستان‌ها است و در خانه سلامت از مراجعان تست کرونا گرفته می‌شود و کسانی که تست آن‌ها مثبت باشد، به بیمارستان معرفی می‌شوند.

ضدعفونی کردن معابر گرگان ادامه دارد

مسئول خدمات شهری شهرداری گرگان هم گفت که همه ساله در این ایام شهرداری‌ها خود را برای برنامه‌های نوروزی آماده می‌کردند اما اکنون ضدعفونی کردن اماکن به دلیل شیوع کرونا، به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفته است.

موسی الرضا صفری افزود: سه مرحله ضدعفونی اماکن عمومی شامل پل‌های عابر، خیابان‌های اصلی و فرعی، محوطه امامزاده عبدالله (ع)، بازار و غیره در گرگان انجام شده و امشب (سه شنبه) هم این کار با همت ارتش، سپاه، یگان ویژه، آتش نشانی و خدمات شهری اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: ناوگان اتوبوسی و تاکسی رانی همه روزه ضدعفونی شده و مالکان می‌توانند به بلوار غدیر مراجعه کنند.

صفری با بیان اینکه تلاش می‌کنیم برای رانندگان ماسک و دستکش تهیه کنیم، از مردم خواست از رفتن به تفرجگاه‌ها خودداری کنند.

وی همچنین از توزیع سه هزار بسته بهداشتی شامل ماسک، محلول ضدعفونی کننده سطوح و مواد شوینده در نقاط کمتربرخوردار گرگان خبرداد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار