رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح این کمیسیون برای مدیریت بازار مسکن تا یکشنبه هفته آینده نهایی و پس از آن برای اعلام وصول تقدیم هیأت رئیسه مجلس می‌شود تا در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

طرح ساماندهی بازار مسکن کی تعیین تکلیف می‌شود؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نشست‌های پی در پی کمیسیون عمران مجلس برای تدوین طرح ساماندهی بازار مسکن، افزود: اعضای این کمیسیون در هفته اخیر چهار جلسه تخصصی را با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی، بنیاد مسکن، بانک مسکن، فعالان بخش خصوصی و انبوه سازان برگزار کردند و خوشبختانه مباحث و موضوعات بسیار خوب و کارشناسی در این نشست‌ها مطرح شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی تأمین مالی، عرضه مصالح ساختمانی ارزان نرخ و ارائه اراضی رایگان سه مولفه اصلی برای کاهش نرخ مسکن در کشور است که متأسفانه در چند سال اخیر به این مسائل توجهی چندانی نشده است.

وی گفت: در شرایط کنونی نرخ زمین حدود دو سوم نرخ نهایی مسکن را شامل می‌شود، از این رو ارائه زمین رایگان از سوی دولت می‌تواند نرخ مسکن را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

رضایی کوچی ادامه داد: با توجه به اهمیت سه مولفه تأمین زمین، تأمین منابع مالی و تأمین مصالح ساختمانی، طرح کمیسیون عمران مجلس برای مدیریت بازار مسکن با توجه به این مولفه‌ها تدوین شده است.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات ارزان نرخ تک رقمی برای دهک‌های پایین و اقشار آسیب پذیر یکی از محورهای طرح ساماندهی بازار مسکن است، افزود: قطعا مجلس تمام تلاش خود را برای مدیریت مکانیزم عرضه مصالح جهت اجرای طرح‌های تولید مسکن انجام می‌دهد.

 

 

 
منبع: بازار

 

ارسال نظر

آخرین اخبار