«چهل حدیث در فضیلت نماز» به قلم محمدجواد گودینی توسط انتشارات نظری روانه بازار کتاب شد.

«چهل حدیث در فضیلت نماز» منتشر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، انتشارات نظری کتاب «جهل حدیث در فضیلت نماز» نوشته محمد جواد گودینی را با شمارگان ۳۰۰ نسخه، ۶۳ صفحه و بهای ۱۸ هزار تومان منتشر کرد. نویسنده این کتاب را با بهره گیری از منابع برجسته روایی شیعه و اهل سنت، تدوین و روانه بازار نشر کرده است.

 

گودینی در این اثر کوتاه به گردآوری چهل حدیث از رسول گرامی اسلام (ص) و اهل بیت رسالت (ع) در خصوص نماز، اهمیت این فریضه الهی و تشویق مسلمانان به اقامه نماز همراه با توجه و خالصانه، پرداخته است.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: نماز تکلیفی سترگ بر دوش همه مکلفان است که در هیچ زمانی (حتی در حال بیماری، جهاد، سفر و …) از انسان ساقط نشده و جایگزین دیگری نخواهد داشت. نماز برترین فریضه‌ها (پس از معرفت و شناخت خداوند متعال به عنوان رکن و اساس دینداری) شمرده می‌شود و پس از توحید، چیزی از فرائص الهی به اهمیت آن نمی‌رسد… نمازهای پنجگانه که توسط مومنان خداباور اقامه می‌گردد (البته به شرط آنکه با اخلاص و برای جلب رضایت الهی به جای آورده شود) به نهری تشبیه شده که همه آلودگی‌ها، پلشتی‌ها، زشتی‌ها و بدی‌ها را با خود شسته و پاک می‌گرداند… نماز همانند دژی مستحکم و نفوذ ناپذیر عمل می‌کند که جلوی تحرکات شیطان را گرفته و از پرتاب شدن انسان به دامان ابلیس ممانعت به عمل می‌آورد. از این رو نماز از کارهای زشت، منکرات و بدی‌ها بازداشته و حصن نفوذ ناپذیری است که مانع نفوذ بزرگترین دشمن انسان یعنی شیطان می‌گردد. در روایات معتبر از اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، نماز در کنار جهاد در راه خدا و نیکی به پدر و مادر، از برترین و بافضیلت ترین کارها نزد خداوند شمرده شده است.»

گودینی استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه علوم دینی و تارخ اسلام است. «صعود و سقوط ادبیات سیاسی در عصر بنی‌امیه» (تالیف مشترک با مجتبی زارعی)، «بررسی تحلیلی صلح امام حسن (ع) و آغاز خلافت اموی»، «بررسی و تحلیل زندگی سید حمیری و گزیده اشعارش»، «بررسی، شرح و تحلیل قصیده فرزدق در ستایش امام سجاد (ع)»، «تاملی بر زندگانی و سخنان امام حسن عسگری (ع)»، «چهل حدیث در فضایل حضرت فاطمه زهرا (س)»، «واکاوی زندگانی و سخنان عمربن‌عبدالعزیز»، عناوین شماری از تالیفات منتشر شده گودینی است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار