استاندار گلستان گفت: تا پایان آبان ماه برای تامین سموم مورد نیاز زمین‌های کشاورزی مشکل نداریم و تلاش می‌کنیم در آینده نیز کشاورزان با کمترین مشکل مواجه شوند.

مشکلی برای تامین سموم مورد نیاز زمین‌های کشاورزی نداریم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس در نوزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به مشکلاتی که برای تولیدکننده مرغ در سطح استان و کشور وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به کاهش ذخایر نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها، قیمت مرغ در خرده‌فروشی‌ها کیلویی ۱۷ هزار تومان با پنج درصد نوسان تعیین می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاش ما تثبیت و کاهش قیمت‌هاست اما به دلیل فشارهای بین‌المللی و تحریم‌های ظالمانه افزایش قیمت در برخی از کالاها اجتناب‌ناپذیر است.

* گلستان تنها به به عنوان یکی از استان‌های شاخص در تولید گوشت مرغ نوسانات قیمت ندارد
حق‌شناس افزود: نوسانات قیمت مرغ در تمام استان‌های کشور وجود دارد و تنها به گلستان به عنوان یکی از استان‌های شاخص در تولید گوشت مرغ مربوط نمی‌شود.
استاندار گلستان یادآور شد: بخش عمده‌ای از مصرف کود استان در زمینه کود اوره است که تلاش داریم تامین آن با مشکل مواجه نشود و در عین حال مقدمات تامین کود فسفات نیز انجام شده است.
حق‌شناس گفت: تا پایان آبان ماه برای تامین سموم مورد نیاز زمین‌های کشاورزی مشکل نداریم و تلاش می‌کنیم در آینده نیز کشاورزان با کمترین مشکل مواجه شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار