قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۳۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۷/۰۳)

به گزارش گلستان ۲۴؛ به دنبال ادامه تقویت دلار و در حالی که سرمایه‌گذاران چندان از ارائه بسته‌های محرک مالی جدید به منظور تقویت روند ترمیم اقتصاد امریکا مطمئن نیستند، قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل امروز تا رقم ۱۸۴۷ دلار و ۹۹ سنت پایین آمده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با نیم درصد کاهش به ۱۸۵۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

​شاخص ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۸ هفته اخیر باقی ماند، زیرا نشانه هایی از کند شدن رشد اقتصادی در امریکا و اروپا بار دیگر نگرانی‌ها از تبعات موج دوم شیوع کرونا را برانگیخت و سبب افزایش اشتها برای سرمایه‌گذاری امن در بازار دلار شد. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «طلا نمی‌تواند از زیر سلطه دلار بیرون بیاید و این مسئله در مورد تمام دارایی‌های صادق است.»

در همین حال مقامات فدرال رزرو در تلاش‌اند سرمایه‌گذاران را قانع کنند که تا سال‌ها و به منظور کاستن از نرخ بیکاری قصد دارند سیاست پولی را انبساطی نگه دارند.

مویا گفت: «به نظر می‌رسد که فدرال رزرو خیلی تمایلی به انجام اقدامات فوری ندارد... بنابراین بعید است در کوتاه مدت اقدام محرک مالی خاصی صورت گیرد.»

پس از آنکه آمارهای جدید نشان داد که میزان فعالیت‌های تجاری در امریکا و اروپا طی ماه سپتامبر کند شده است، خوش بینی‌ها نسبت به ترمیم اقتصادی به یاس مبدل شده است.

 

 
منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار