معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از بازسازی اکثر راه های استان گلستان چه روستایی و فرعی که از سیل سال ۹۸ آسیب دیده بودند خبرداد.

بازسازی راه های آسیب دیده از سیل گلستان بزودی به اتمام می رسد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ رضا اکبری در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی گلستان اظهار کرد: از زمان سیل سال گذشته تاکنون راهداران به صورت شبانه روزی در راه های استان فعالیت می کنند به طوری که دو سوم از اعتبار مورد نیاز بازسازی نقاط آسیب دیده از سیل استان را با تلاش شبانه روزی و تجهیزات استانی خود تأمین کردند.

وی با اشاره به اینکه یک سوم دیگر از اعتبار بازسازی سیل به استان اختصاص یافته است، گفت: اکثر راه های استان گلستان چه روستایی و فرعی بازسازی شده است.

 معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: با توجه به تحلیل ایمنی تصادفات ۶ ماهه سال جاری و گذشته؛ بخشی از دستور کار جلسه هفته اخیر کمیسیون راه های کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار گلستان برگزار شد به ایمنی راه های استان اختصاص یافت و درباره آنها بحث و تبادل نظر شد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، بازدید از محورهای مهم و پرتردد بحث شده در جلسه کمیسیون ایمنی راه های کشور همچون محور آق قلا به بندر، محور گنبد به اینچه برون و محور علی آباد به گنبدکاووس و تعدادی دیگر از محورهای استان را از اهداف این بازدید بیان کرد.

اکبری بیان کرد: طبق تبادل نظرها و پشتیبانی های لازم با معاون عمرانی استاندار گلستان درباره محورهای بازدید شده، حمایت ها و پشتیبانی های لازم برای رفع نقاط حادثه خیز و ارتقای وضعیت ایمنی جاده ها انجام خواهد شد.

وی، بالابودن تعداد سبقت ها را در راه های استان موجب افزایش خطای انسانی بیان کرد و گفت که در این شرایط احتمال بروز تصادف زیاد می شود و بنابراین یکی از راهکارهای آن افزایش عرضی محورها است تا احتمال و تعداد سبقت ها با یک برنامه ریزی چندساله کاهش یابد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار