خواجوی با اشاره به نقش رسالت آفرینی فرهنگیان در زمینه های جهاد، بیان کرد: اگر دانش آموزان معلمان خود را در جبهه کمک به سایرین ببینند دلگرمی خاصی برای آن ها ایجاد می شود و از جان و دل کارها را انجام دهند.

اخلاص در عمل مهم ترین عامل همراهی مردم با بسیج/ تشریح رسالت آفرینی فرهنگیان در جهادگری

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، بسیج در 41 سال حضور خود در بین مردم همیشه نشان داده برای درمان دردهای مردم نژاد، قوم و رنگ نمی شناسد، هر جا گروه یا فردی مشکل داشته باشد بسیج به پشتوانه خود مردم از آن ها حمایت می کند.

این روزها بسیجی ها میدان خدمت را در معیشت و کارهای اقتصادی و فرهنگی می بینند، بسیجی هایی که برای آن ها فرقی نمی کند در لباس معلم خدمت کنند یا لباس کارگری اما فقط به یک چیز فکر می کنند همه در یک لباس با یک جایگاه و با خلوص نیت به هم نوع خود خدمت می کنند.

یکی از گروه های جهادی که در زمان های مختلف پا به عرصه جهاد گذاشته گروه جهادی شهید ذورقی است که متشکل از فرهنگیان شهر گرگان است، هفته بسیج نیز بهانه ای شد تا سراغ حسن خواجوی مسوول گروه جهادی شهید ذورقی برویم.

مسوول گروه جهادی شهید ذورقی در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهارکرد: فعالیت های گروه جهادی شهید ذورقی که متشکل از معلمان شهرستان گرگان است در دوره های مختلف زمانی ادامه دار می باشد.

خواجوی با اشاره به حضور فرهنگیان شهرستان در سیل آق قلا خاطرنشان کرد: معلمان در زمینه های مختلف در زمان سیل و حتی مدتی پس از آن نیز به هم وطنان خود در این شهرستان خدمت های مختلفی را ارائه دادند.

وی افزود: در بحث کرونا از پایان سال گذشته شروع به کار کردیم و یکی از کارهای مهم ما برگزاری طرح غربالگری به صورت گسترده در اداره گرگان بود که فرهنگیان نیز در این طرح مشارکت فعالانه ای داشتند.

مسوول گروه جهادی شهید ذورقی با اشاره به فعالیت در جهت تامین بسته های معیشتی برای خانواده های نیازمند، عنوان کرد: فعالیت های ما علاوه بر جنبه های متفاوت در حوزه کمک های معیشتی نیز بود که تاکنون صورت گرفته و در آینده نزدیک نیز ما فعالیت های خود را در این زمینه ادامه می دهیم.

خواجوی با اشاره به اخلاص بسیجی ها در فعالیت های میدانی عنوان کرد: با تفکری که حضرت امام خمینی(ره) در بسیج پایه ریزی کردند اخلاص در تمام فعالیت های بسیجی ها دیده می شود که این موضوع باعث شده مردم نیز قدردان باشند.

مسوول گروه جهادی شهید ذورقی با اشاره به نقش رسالت آفرینی فرهنگیان در زمینه های جهاد، بیان کرد: اگر دانش آموزان معلمان خود را در جبهه کمک به سایرین ببینند دلگرمی خاصی برای آن ها ایجاد می شود و از جان و دل کارها را انجام دهند.

وی ادامه داد: یکدلی نیروهای بسیجی برگرفته از اخلاص باعث شده که در همه گروه هایی که مردم نیازمند کمک هستند بسیج قوت قلبی برای آن ها باشد.

خواجوی گفت: زمانی که بسیجی ها صحبت می کنند با اخلاص کار را انجام می دهند چرا که بیشتر بسیجی ها پرورش یافته در خانواده هایی بر گرفته از تربیت اسلامی هستند که باعث می شود گاهی از جان و مال خود گذشت کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار