رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور:

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: ۴۸ درصد نیاز صنعت فرش کشور که یک صنعت اقتصادی بزرگ است از طریق واردات تأمین می شود.

۴۸ درصد ابریشم مصرفی صنعت فرش کشور وارداتی است

به گزارش گلستان 24، عدیل سروی زرگر در بازدید از توتستان علی آبادکتول اظهارکرد: در حال حاضر هزار و ۷۰۰ تن پیله ابریشم در کشور تولید می شود که این میزان در بازه زمانی سه سال گذشته، ۴۲ درصد بیشتر شده است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور افزود: در سه سال گذشته توانایی تأمین ۲۸ درصد نیاز کشور را داشتیم که هم اکنون با برنامه ریزی و اجرای طرح های مختلف به ۵۲ درصد رسیده است.

وی با اشاره به برخی از این طرح ها، بیان کرد: با کمیته امداد تفاهم نامه همکاری امضا کرده و در مرحله اول در هفت استان با آموزش مددجویان کمیته امداد به سمت تولیدات بیشتر حرکت کردیم.

سروی زرگر بیان کرد: این طرح در مرحله دوم در ۱۴ استان دیگر در حال اجرا است که گلستان هم در این دسته قرار دارد.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور اضافه کرد: با اجرای این طرح و استقبال بهره برداران هم اکنون تولیدات گلستان افزایش یافته و رتبه سوم کشور را دارا است.

وی عنوان کرد: هنوز ۴۸ درصد نیاز صنعت فرش کشور که یک صنعت اقتصادی است از طریق واردات تأمین می شود.

سروی زرگر گفت: با برنامه هایی که برای توسعه نوغانداری و استفاده از ظرفیت های کمیته امداد داریم امیدواریم در فرایند ارزش افزوده و استفاده از ظرفیت های مغفول کشور موفق باشیم.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور تأکید کرد: برای تأمین نیاز داخل کشور به پرورش ۸۵ هزار جعبه تخم نوغان با امکان تولید سالانه سه هزار و ۳۰۰ تن پیله ابریشم ایت که این امر را با اتکا به توانمندی های داخلی تأمین خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار