رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال گلستان اعلام کرد

رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفت: گزارش های مردمی که به دست ما می رسد حاکی از ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت گرگان است و این نشان می دهد دستگاه های مسئول در این بخش در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده اند .

 عذری از دستگاه های متولی در تعلل برخورد با سازهای غیرمجاز نمی پذیریم

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی اظهار کرد: اگر دستگاه های متولی مانند آب منطقه ای درباره حریم و بستر رودخانه و امور اراضی درباره زمین های کشاورزی در منطقه زیارت به موقع پیشگیری و برخورد می کردند امروز کار به حکم قضایی و قلع و قمع نمی رسید .

این مقام ارشد قضایی استان گفت: این که در جلسه امروز دستگاه های متولی نداشتن ادوات و ماشین آلات را علت تاخیر در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت عنوان می کنند ، به هیچ عنوان پذیرفته نیست و همه دستگاه ها موظفند ادوات و ابزار کار مورد نیاز متناسب با ماموریت ها و وظایف خود را تامین کنند .

حیدر آسیابی تاکید کرد : از این پس، چه در اجرای احکام قلع و قمع و چه در اهمال در انجام وظایف قانونی هیچ عذر و بهانه ای مبنی بر نداشتن ابزار قلع و قمع پذیرفته نیست و دادستانی با عنوان ترک فعل و مسامحه در انجام وظایف قانونی برای مدیران دستگاه های متولی ورود خواهد کرد .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امور اراضی و آب منطقه ای با استفاده از ظرفیت های قانون بلافاصله جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را بگیرند و این که مدیران متولی در حوزه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه و اراضی کشاورزی فقط به اخطار بسنده می کنند ، پذیرفته نیست و باید بلافاصله ساخت و ساز متوقف و گزارش آن به شورای حفظ حقوق بیت المال استان اعلام شود .

حیدر اسیابی با اشاره به حدنگاری 99 درصد اراضی ملی و منابع طبیعی استان از تلاش های شبانه روزی اداره کل ثبت اسناد و املاک اسناد در این بخش قدردانی کرد و گفت: سند دار شدن اراضی ملی و منابع طبیعی استان جلوی دست اندازی ها و زمین خواری را می گیرد .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان هم در جلسه امروز از عزم دادستانی برای اجرای احکام قلع و قمع بناهای غیرمجاز خبر داد و از مردم خواست : با ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج بافت به ویژه در منطقه زیارت ، سرمایه خود را هدر ندهند.

محمود اسپانلو افزود: برای سرعت بخشیدن به اقدامات این حوزه در دادسرای مرکز استان یک شعبه ویژه رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز و دست اندازی به اراضی ملی و انفال تعیین و مسئولیت آن را یکی از قضات مجرب و توانمند سپرده شد.

دادستان اسپانلو گفت: به موضوع ترک فعل های مدیران هم به صورت ویژه ورود کرده ایم و مدیرانی که در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند .

تعیین تکلیف مستثنیات در محدوده اراضی منابع طبیعی ، توقف برداشت آب از چشمه ها و رودخانه زیارت ، جمع آوری انشعابات برق در ساخت و سازهای غیرمجاز و الزام دستگاه ها به دریافت زودتر سند برای اراضی دولتی از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان بود .

پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان

 

ارسال نظر

آخرین اخبار