مدیرکل امور روستایی گلستان:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: با هدف ایجاد منظر عمومی مطلوب و رفع برخی مشکلات زیست محیطی، طرح پاکسازی عمومی و زیباسازی روستاهای گلستان آغاز شد.

طرح پاکسازی عمومی و زیباسازی روستاهای گلستان آغاز شد

به گزارش گلستان 24، علی نصیبی اظهارکرد: با توجه به تاکید استاندار گلستان مبنی بر پاکسازی و زیباسازی عمومی شهرها و روستاهای استان اقدام ویژه در این راستا با مشارکت مردم و مسئولان آغاز شد.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان افزود: از آنجایی که یکی از وظایف اصلی دهیاری ها، توجه به مسائل زیست محیطی و بهداشتی است، دهیاران مسئولیت مستقیمی برای جمع آوری منظم پسماندها، رفع مشکلات بهداشتی، زیباسازی روستاها، گسترش فضای سبز و غیره داشته و موظف هستند با استفاده از همه ظرفیت ها نسبت به پاکسازی روستاها به صورت دوره ای اقدام کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا، شیوه نامه پاکسازی عمومی و زیباسازی روستاهای استان گلستان به فرمانداری های سراسر استان گلستان ابلاغ شد تا با استفاده از همه ظرفیت ها و توان دستگاه های مرتبط و مشارکت های مردمی، نسبت به اجرای این موضوع اقدام شود.

نصیبی بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، ایجاد منظر عمومی مطلوب در روستاها، رفع مشکلات بهداشتی و زیست محیطی روستاها، شادابی اجتماعی و غیره روستاها بوده و دهیاری ها موظف هستند به صورت دوره ای نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

به گفته وی اجرای این طرح از دی ۱۴۰۰ آغاز و به صورت مستمر ادامه می یابد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان تأکید کرد: پاکسازی عمومی معابر از نخاله های ساختمانی، پسماندها و علف های هرز، شست و شوی معابر، رنگ آمیزی المان ها و مبلمان روستایی، گسترش فضای سبز، توجه به سیما و منظر روستایی، مرمت و ترمیم معابر حفاری شده، جمع آوری منظم پسماندها، ساماندهی تابلوهای ورودی روستا و تابلوهای تجاری، پاکسازی محل بازارهای هفتگی و … از جمله مسائلی است که دهیاری ها باید توجه ویژه ای نسبت به آن داشته باشند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار