مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت که این اداره کل در سال زراعی جاری از کشت قراردادی گندم در ۳۰ هزار هکتار از اراضی استان با هدف رونق تولید حمایت کرد.

کشت قراردادی گندم در ۳۰ هزار هکتار از اراضی گلستان اجرا شد

به گزارش گلستان 24، سیدخالق سجادی اظهار کرد: در این طرح گندم‌کار طرف قرارداد، به ازای هر هکتار زیر کشت علاوه بر دریافت کود پایه موردنیاز از پوشش بیمه محصولات کشاورزی تا ۳۰ میلیون ریال برخوردار خواهد شد.

وی در خصوص نحوه بازگشت تسهیلات ارائه شده توسط این اداره کل به گندمکاران طرف قرارداد، گفت: کشاورزان در زمان تحویل محصول به مراکز خرید تضمینی تسهیلات دریافتی را پرداخت خواهند کرد.

سجادی ادامه داد: کشت قراردادی گندم طرح خوبی در حمایت از کشاورزان منطقه و رونق تولید است اما باید این برنامه قبل از آغاز کشت محصول اجرا شود تا بهره برداران بیشتری از مزایای آن برخوردار شوند.

امسال برای نخستین بار کشت قراردادی گندم به صورت آزمایشی در ۲۵۰ هزار هکتار در استان های کشور از جمله گلستان برای حمایت از کشاورزان و رونق تولید به اجرا در آمد.

علی قلی ایمانی رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران نیز در خصوص اهمیت این طرح به خبرنگار ایرنا گفت: در صورت استفاده از این طرح و مساعد بودن شرایط اقلیمی، گندمکار می تواند ۲ تن افزایش در واحد سطح داشته باشد که با تعیین قیمت تضمینی ۷۵ هزار ریالی برای خرید هر کیلوگرم گندم توسط دولت، ۱۵۰ میلیون ریال افزایش درآمد نصیب کشاورزان خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار