نایب رئیس اتاق بازرگانی گرگان:

نایب رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت:کشت سیب زمینی در هر هکتار بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد به همین دلیل قیمت این محصول در بازار به گونه‌ای باشد که تولید کننده لطمه نبیند.

کشت سیب زمینی در هر هکتار بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد

به گزار گلستان 24، امیر یوسفی اظهار کرد: به دلیل خسارت زیادی که کشاورزان سال گذشته دیدند امسال شاهد کاهش کشت سیب زمینی در گلستان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته سیب زمینی کاران گلستان دچار خسارت‌های زیادی شده‌اند، افزود: سرما زدگی و خشکسالی سال گذشته باعث شد که این محصول لطمه زیادی وارد شود و از طرف دیگر نیز بازار فروش این محصول اصلاً مساعد نبود برای همین بسیاری از کشاورزان یا با خسارت فراوان سیب زمینی خود را فروختند و یا مجبور به معدوم کردن محصول خود شدند.

یوسفی با اشاره به اینکه گلستان استان ضربه پذیری است، خاطرنشان کرد: با تلاش‌ها و پیگری های که در سال گذشته انجام شد در آخرین روزهای برداشت تعاون روستایی این محصول را با قیمت دو هزار تومان از کشاورز خریداری کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال باید مدیریت کنیم تا مانند سال‌های گذشته کشاورزان در این زمینه با مشکل مواجه نشوند، یادآور شد: به همین منظور در دو ماه گذشته سفرهای به کشورهای همسایه از جمله عراق داشته‌ایم و مذاکرات و تفاهمنامه های در خصوص صادرات سیب زمینی منعقد کرده‌ایم.

یوسفی ادامه داد: سال گذشته بیش از شش هزار هکتار سیب زمینی در گلستان کشت شد که به دلیل خسارت زیادی که کشاورزان دیدند امسال شاهد کاهش کشت سیب زمینی در گلستان هستیم.

وی با اشاره به اینکه کشاورز برای کشت سیب زمینی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند، اظهار کرد: امروز کشاورز ما نباید دغدغه فروش محصولات خود را داشته باشد بلکه باید به این فکر کند که چطور می‌تواند کیفیت محصولات را بالا ببرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار