فرمانده سپاه نینوا گفت: در ۲۰۰ سال گذشته هرکس به ایران حمله کرد قطعه ای از آن‌را گرفت در صورتی که در دوران ۸ سال دفاع مقدس یک سانتی متر از خاک کشور را به دشمن ندادیم.

در دفاع مقدس یک سانتی متر از خاک خود را به دشمن ندادیم

به گزارش گلستان 24 ؛سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی در سومین نشست مجمع همدلی سراج استان گلستان که در سالن خلیج فارس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان با حضور خانواده معزز شهدا و رزمندگان و آزادگان 8 سال دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: قطعا هر امت و طایفه‌ای را با عقبه آن می‌شناسند و عقبه شما با 200 رزمنده و 70 جانباز و تقدیم 19 قهرمان بسیار درخشان است.

وی افزود: مردمان این منطقه در مسیر واقعی انقلاب با همه وجود قدم نهادند و افتخارشان این است که پیرو واقعی امام خود بوده و هستند و به آن افتخار می‌کنند.

معروفی با بیان اینکه به برکت این قهرمانان است که امروز دور هم جمع شده‌ایم، تصریح کرد: شهدای ما از جان خود  برای اسلام و انقلاب گذشتند تا عزت، شرف و بزرگی ملت ایران حفظ شود.

فرمانده سپاه نینوا گلستان خاطرنشان کرد: بازدارندگی و قدرت امروز جمهوری اسلامی را مرهون  شهدای گرانقدر هستیم.

 

معروفی یادآور شد: نباید مراسمات و یادواره‌های شهدا تبدیل به مراسمات ختم شود بلکه مراسمات شهدا را باید مراسم فتوحات انقلاب دانست و به فرموده امام ملتی که شهید دارد اسارت ندارد.

فرمانده سپاه نینوا با اشاره به اینکه همه ما به دنبال قربت الی‌الله هستیم اما شهدا به عندالله رسیدند، یادآور شد: شهدا محور وحدت همه هستند و متعلق به یک خانواده یا یک طایفه و شهر و استان نیستند.

معروفی 3 عنصر ایمان، بصیرت و صبر انقلابی را از شاخصه‌های اصلی اندیشه شهدا دانست و گفت: در زمان جنگ نابرابر 8 ساله که نه فقط برابر یک کشور، 2 کشور یا 10 کشور بلکه در برابر دنیا ایستادیم با دست خالی و حتی بدون داشتن سیم خاردار و مهمات و ادوات جنگی ثابت کردیم و امروز دشمن همین سه مؤلفه را نشانه گرفته است.

 فرمانده سپاه نینوا افزود: دانشمندان هسته ای در همه دنیا 60، 70 ساله هستند در صورتی که کشور ما با جوانان 30 و35 ساله در اوج تحریم‌ها به باشگاه هسته‌ای پیوست.

وی به موضوع دفاعی کشور اشاره‌ای کرد و یادآور شد: زمانی که پاسخ داعشی‌ها را با موشک دادیم همه حواس‌ها جمع شد به قدرت جمهوری اسلامی و همه دنیا فهمید که این قدرت توسط رویش‌های انقلاب رخ داده است.

معروفی با بیان اینکه در 200 سال گذشته هرکس به ایران  حمله کرد قطعه ای از آن‌را گرفت در صورتی که در دوران 8 سال دفاع مقدس نه تنها یک وجب بلکه یک سانتی متر هم به دشمن ندادیم گفت: در دوران جنگ شرق و غرب به واسطه  مقابله با ایران پس از سال‌ها دوباره بر سر یک میز نشستند و با هم متحد شدند تا ایران را نابود کنند اما با شجاعت و دلاوری جوانان شما و رهبری داعیانه  امام (ره) در برابر آنها ایستادیم و امروز دشمن می گوید اگر ایران تسلیم شود، هیچ‌کس در دنیا نمی‌تواند در برابر ما قد علم کند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار