استاد برجسته خوشنویسی ایران گفت: در سبد خانوار ایرانی هنر هیچ جایگاهی ندارد و دغدغه مردم بیشتر مسائل مالی است.

 گرگان| هنر جایگاهی در سبد خانوار ندارد

به گزارش گلستان 24 ؛ شاپور اسلامی ظهر امروز در حاشیه نمایشگاه با عنوان « شاعر خط‌ها» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 25 سال است که سرپرست انجمن خوشنویسان شهر گرگان را برعهده دارم و مدتی هم رئیس خانه هنرمندان استان گلستان را برعهده داشتم.

وی افزود: تفاوت من با دیگر هنرمندان در این است که من سخت درگیر متن و اشعاری هستم که روح و حال آدمی را مناسب کند. پس از گذشت یک دهه، در آذر ماه سال 1396، دوباره جان تازه‌ای در من دمیده شد و فعالیت کاری خود را پس از یک وقفه چند ساله آغاز کردم.

استاد برجسته خوشنویسی ایران تصریح کرد: سیاره ما دیگر نیازمند انسان‌های موفق نیست، بلکه نیازمند انسان‌های صلح‌جو، درمان‌گر، ناجی، قصه‌گو و عاشق است.

وی افزود: جامعه ما با همه پیشرفتی که دارد، نیازمند افرادی است که بتواند حال و هوای جامعه را دگرگون و خوب سازد.

استاد برجسته خوشنویسی ایران با بیان اینکه اقتصاد در جامعه یک امر محوری است؛ اظهار داشت: جامعه یکی از دغدغه‌های من در طول فعالیت کاری بوده است.

اسلامی اظهار کرد: من به اشعاری که تکرار می‌شود در هنر خود به کار نمی‌گیریم و به یقین اعلام می‌کنم که در هنر خطاطی من از اشعاری استفاده می‌شود که اشعار آن تکراری بi کار گرفته نشده باشد، چه بسا دیگر هنرمندان از اشعار تکراری در هنر خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: در سبد خانوار ایرانی و مسئولان، هنر هیچ جایگاهی ندارد و دغدغه مردم بیشتر مسائل مالی است. متاسفانه مسئولان ما، نه بودجه آن را دارند که از هنرمندان حمایت کنند و نه آن روحیه را.

استاد برجسته خوشنویسی ایران خاطر نشان کرد: 90 درصد کارهای خوشنویسی من از نستعلیق الهام گرفته شده و 10 درصد باقیمانده نیز، شکسته نستعلیق است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار