معاون اداره کل استاندارد گلستان از پلمب ۵ دستگاه آسانسورغیر استاندارد در سه ماهه ابتدایی امسال خبر داد و گفت: به‌رغم هشدارها همچنان شرکت‌های غیرمجاز اقدام به نصب آسانسورهای ناایمن در ساختمان‌های عمومی می‌کنند.

 پلمب ۵ آسانسور غیراستاندارد در گلستان؛ ناایمن‌ها پلمب می‌شود

به گزارش گلستان 24 : داود مزیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد ایران بازرسی‌های دوره‌ای را برای جلوگیری از فعالیت آسانسورهای فاقد استاندارد الزام کرده است. در استان گلستان در سه ماه نخست امسال در 19 مورد بازرسی پنج دستگاه آسانسور مراکز دولتی، عمومی و مسکونی به علت نداشتن ایمنی و استانداردهای لازم پلمب شد.

وی با ارائه آمار پلمب آسانسورها در سال گذشته گفت: سال قبل از 55 مورد بازرسی از آسانسورها در سطح استان، 32 دستگاه آسانسور غیراستاندارد پلمب شده بود

معاون ارزیابی انطباق استاندارد استان ادامه داد: به‌رغم هشدارهایی که به مالکان و مدیران ساختمان‌ها در مورد نصب نکردن آسانسور غیراستاندارد داده می‌شود، متاسفانه همچنان شاهد نصب آسانسورهای غیرایمن از سوی شرکت‌های غیرمجاز در ساختمان‌های عمومی هستیم.

وی بیان کرد: حفظ ایمنی شهروندان موضوع مهمی است که همه دستگاه‌های اجرایی استان باید در تحقق آن مشارکت داشته باشند. شهروندان نیز هنگام نصب آسانسور حتما به شرکت‎هایی که مجاز به نصب آن هستند، مراجعه کنند.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار