در صحن شورای شهر گرگان مطرح شد؛

گرگان- در صحن شورای شهر گرگان اعضای شورا با تفویض اختیار در مواردی از قبیل اجازه تصویب و انجام معاملات سال ۱۴۰۱ برای اعتبارات جاری تا سقف سه برابر معاملات متوسط، مخالفت کردند.

مخالفت با تفویض اختیار به شهردار گرگان/ ضعف در پرونده های حقوقی

به گزارش گلستان 24 ، صد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور اعضا، شهردار گرگان و مدیران شهری با دستور بررسی نامه‌ها و لوایح رسیده برگزار شد.

در این جلسه لایحه شهرداری در خصوص خرید سهام یک بانک که با سه رای موافق در کمیسیون اداری مالی شورا به صحن ارسال شده بود، مطرح شد.

در لایحه فوق شهرداری درخواست داشت با توجه به اینکه اکثر شهرداری‌های کلان شهرها و مراکز استان‌ها، سهامدار بانک تخصصی شهرداری‌ها هستند، اعتباری تا سقف ۵۰ میلیارد ریال برای خرید سهام این بانک از محل موجودی حساب‌ها پرداخت شود.

این لایحه از سوی رئیس شورا به رای گذاشته شد که در نهایت نتوانست حداکثر آراء را کسب کند و تصویب نشد.

در ادامه لایحه شهرداری در خصوص «افزایش اعتبار ردیف هزینه دادرسی بودجه سال جاری» مطرح شد.

مهران کاظم نژاد، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در رابطه با این لایحه گفت: شهرداری باید شورای شهر را در جریان پرونده‌های قضایی که شکایت حقوقی و به خصوص املاکی از شهرداری شده، قرار دهد.

حمیدرضا آقاملایی دیگر عضو شورای شهر گرگان هم بیان کرد: پرونده‌های حقوقی رقم‌های بسیار بالایی دارند و ممکن است شهرداری را از نظر مالی متأثر کند، بنابراین ضروری است اعضای شورا در جریان مباحث حقوقی قرار بگیرند تا علاوه بر انجام وظیفه خود در بُعد نظارتی، از لحاظ حمایتی هم بتوانند به شهرداری کمک کنند.

حسین رضائیان، مدیر امور مالی شهرداری گرگان در توضیح این لایحه اظهار کرد: شهرداری در برخی پرونده‌ها برای پرداخت هزینه دادرسی زمان زیادی ندارد و در صورتی که ردیف اعتباری در اختیار نداشته باشد ممکن است پرونده به ضرر شهرداری پیش برود.

وی افزود: در صورتی که لایحه افزایش اعتبار ردیف هزینه دادرسی بودجه تصویب نشود و بخواهیم هر پرونده را به صورت جداگانه در شورا مطرح کنیم زمان را از دست خواهیم داد.

 

انتهای پیام/مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار