رئیس مجلس با اشاره به معجزات انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی، مکتب قرآن، مکتب اهل‌بیت، ایمان به خدا، ایمان به مردم و تربیت درست از چنین جوان روستازاده که با لقمه حلال زندگی کرده بود چنین شخصیت بزرگی را برای جهان اسلام ساخت که این معجزه انقلاب است.

 قالیباف: شهید سلیمانی معجزه انقلاب اسلامی بود

به گزارش گلستان24، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین اجلاس مکتب شهید سلیمانی اظهار داشت: ما ثمرات و معجزات بزرگی و زیادی را از انقلاب اسلامی در طول عمر انقلاب که بیش از چهار دهه است دیده‌ایم اما مهم‌ترین معجزه انقلاب اسلامی این است که توانست یک تحول را به وجود بیاورد برای جوانان و امت اسلامی، امروز پرورش و تربیت اسلامی و کادرهای جوان انقلابی مبتنی بر فرهنگ قرآنی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: شهید سلیمانی یکی از فرزندان انقلاب و از معجزات این انقلاب قدرتمند عظیم مردمی است. شهید سلیمانی قبل از انقلاب در زمان آغاز انقلاب اسلامی یک جوانی در یک روستای دورافتاده در کرمان از یک خانواده روستایی و عشایری ساده بود.

رئیس مجلس با اشاره به معجزات انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی، مکتب قرآن، مکتب اهل‌بیت(ع)، ایمان به خدا، ایمان به مردم و تربیت درست از چنین جوان روستازاده که با لقمه حلال زندگی کرده بود چنین شخصیت بزرگی را برای جهان اسلام ساخت که این معجزه انقلاب اسلامی است.

قالیباف تصریح کرد: اگر امروز کنار هم جمع شده‌ایم و حرف از مکتب شهید سلیمانی می‌زنیم در حقیقت مکتب شهید سلیمانی تربیت‌یافته مکتب حضرت امام(ره) است و ما امروز شهید سلیمانی را یک شخصیت جامع می‌دانیم و جامعیت ایشان از این جهت است که او در انقلابی تربیت شده است که خود آن انقلاب زیست جامع دارد، شهید سلیمانی در مکتب امامی تربیت شد که آن مکتب جامع الاطراف بود و هست.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی یک جا پدر است، یک جا برادر است، یک جا رزمنده است، یک جا فرمانده است، یک جا فرمان‌بر است، وقتی از جامعیت شهید سلیمانی حرف می‌زنیم، یعنی شهید سلیمانی جمع اضداد است، ویژگی ایشان این است که غضب او از دل رحمت برمی‌آید، این است که درعین لطافت، مقتدر است، در جمع فرزندان شهدا با چه لطافت و محبتی رفتار می‌کند، حال آن‌که در اوج اقتدار است. شهید سلیمانی یک منتقم است، اما شخصیتی با محبت فراوان. از چهل سال قبل که توفیق آشنایی و رفاقت و همسنگری با شهید سلیمانی داشتم، روزبه‌روز این جامعیت را بیشتر در او یافتم.

رئیس مجلس بیان داشت: شجاعت و افتخاری که حاج قاسم کسب کرد به این دلیل بود که ایشان سربازی شد که بی‌واسطه یک مجتهد عالم، عادل، آگاه، شجاع، دشمن‌شناس، مدیر، مدبر و عمیق در مسائل راهبردی و اجتماعی و با ایمان به مردم و قدرت اسلام شخصیتی مثل فرماندهی محترم کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایشان را فرماندهی کرد.

قالیباف ادامه داد: رهبر عزیزی که مسیر انقلاب و پرچمی را که از امام(ره) تحویل گرفت در همان مسیر با قدرت و صلابت پیش رفت، رهبر عزیزی که فرمودند این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته‌شده نیست و این از افتخارات شهید سلیمانی بود، این سرباز کنار فرمانده‌ای که تربیت شد توانست برای امت اسلامی تولید قدرت و منزلت کند.

وی با تصریح به اینکه شهید سلیمانی همیشه در مسیر «وحدت جهان اسلام» و «تولید قدرت برای جهان اسلام» تلاش کرد، ادامه داد: زیرا می‌دانست تنها منطقی که می‌تواند پاسخگو باشد منطق قدرت است و حتی گفت‌وگو و مذاکره هم با منطق قدرت محقق می‌شود و باور داشت که قدرت برخاسته از مردم است.

رئیس مجلس تأکید کرد: امروز برکت و نعمت بزرگ جبهه مقاومت مرهون باورهای مکتب قرآنی و نتیجه مجاهدت خالصانه برای خدا و تلاش رزمندگان جبهه مقاومت است و این شهید سلیمانی بود که به جبهه مقاومت هویت بخشید، همچنین هرکجا ناامنی بود و دشمن جنایتکار صهیونیستی و آمریکای جنایتکار در جهان اسلام ناامنی ایجاد می‌کرد، شهید سلیمانی حاضر می‌شد و اجازه نمی‌داد نقشه‌شان پیاده شود، اجازه نداد آن‌ها بر امت اسلامی سلطه پیدا کنند، او ایستاد و با کمک مردم امنیت را برقرار کرد. / تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار