معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه:

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از ارسال60 مقاله علمی به کنگره بین‌المللی بزرگداشت امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبد کاووس خبر داد.

ارسال 60 مقاله علمی به کنگره بین‌المللی بزرگداشت امامزاده یحیی بن زید(ع)

به گزارش پایگاه خبری گلستان24، حجت الاسلام عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با مراجع عظام آیت الله سبحانی،علوی گرگانی و آیت الله بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و امام جمعه قم در خصوص برگزاری کنگره حضرت یحیی بن زید(ع) گنبد کاووس گفت: برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در راستای اجرای نیت واقفین توسط سازمان اوقاف در حال اجرایی است.

وی افزود: یکی از برنامه های که از سه سال پیش آغاز شد بحث اجرای کنگره علمی یحی بن زید در گنبد کابووس است که این برنامه با حمایت رئیس سازمان اوقاف و همراهی نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان همراه لوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با فراخوانی که توسط دبیرخانه همایش اعلام شد، 60 مقاله علمی توسط نویسندگان و پژوهشگران برجسته حوزوی و دانشگاهی به رشته تحریر درآمد که بعد از ارزیابی‌های دقیق، 18 مقاله برتر انتخاب شده است.

عادل تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا دو ماه آینده، اختتامیه کنگره بین‌المللی بزرگداشت امامزاده یحیی بن زید(ع) در گنبد کاووس برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه بقع متبرکه در گنبد کابووس جزو امامزادگان پیش رو در سطح کشور است، افزود: امروز این امامزاده تبدیل به قطب فرهنگی و اجتماعی شده و فعالیت هایی مانند رزمایش سلامت، توزیع بسته های معیشتی، تولید ماسک ،اجرای طرح شمیم خدمت و آموزش مشاغل خانگی را انجام می دهد. 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار