مراسم تعزیه خوانی کاروان حضرت زینب (س) همزمان با اربعین حسینی (ع) در شهرستان گرگان توسط گروه تعزیه خوانی اهل البیت (ع) روستای آلوکلاته بزرگترین گروه تعزیه خوانی استان گلستان برگزار می شود .

ساعت 14 امروز ، اجرای تعزیه اربعین توسط بزرگترین گروه تعزیه خوانی استان در گرگان

حجت الاسلام علی اکبر عباس نائبی ، سرپرست این گروه تعزیه خوانی گفت: این تعزیه ، سختی ها و ذلت های وارد شده مدت اسارت حضرت زینب(س) و امام زین العابدین(ع) و افراد زنده مانده از واقعه عاشورا را به نمایش می گذارد و با خطبه حماسی امام زین العابدین (ع) به پایان می رسد .

به گزارش گلستان 24، وی افزود : این مراسم از ساعت 14 عصر روز شنبه 21 آذر ( همزمان با روز اربعین حسینی ) در گرگان برگزار می شود و مسیر حرکت کاروان از مسجد جامع گرگان به سمت میدان شهدا و گلزار شهدا در امامزاده عبدالله می باشد.

حجت الاسلام نائبی، حفظ و صیانت از برنامه های عزاداری سنتی به خصوص شبیه خوانی، تاثیرگذاری زیاد تعزیه بر بینندگان و به تصویرکشاندن گوشه ای از سختی های دوران اسارت را از اهداف برگزاری تعزیه کاروان اهل البیت (ع) بیان کرد و گفت: این تعزیه هفتمین اجرای کاروان اهل بیت (ع) است که یکبار هم در مشهد مقدس اجرا شد و مورد استقبال فراوان زائران امام رضا(ع) قرار گرفت.

وی تصریح کرد : این گروه تعزیه حدود 7 سال است که به اجرای این مراسم زیبا و تاثیر گذار می پردازد و در آن تعداد 80 نفر از جوانان و نوجوانان متدین و عاشق حضرت ابا عبدالله روستای آلوکلاته گرگان فعالیت دارند .

گروه تعزیه خوانی اهل البیت (ع) روستای آلوکلاته در پایان از تمامی عاشقان امام حسین (ع) برای شرکت در این مراسم تعزیه خوانی دعوت کرد.

لازم به ذکر است، روستای آلوکلاته در بخش بهاران و در 10 کیلومتری شمال شرقی شهرستان گرگان قرار دارد.

پایان پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار