رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با علمای برجسته اهل سنت کشور؛

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بر اساس معارف دین باید گره از کار مردم باز کرده و مسائل واقعی جامعه را حل کند و سرانجام آن به استقلال منجر شود.

معارف دین باید گره از کار مردم باز کرده و مسائل واقعی جامعه را حل کند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی  گفت: بر اساس معارف دین باید گره از کار مردم باز کرده و مسائل واقعی جامعه را حل کند و سرانجام آن به استقلال منجر شود.

به گزارش گلستان 24، حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشستی با بیست تن از علمای برجسته اهل سنت کشور که در مجتمع شهدای هفتم تیر انقلاب اسلامی «سرچشمه» برگزار شد با بیان اینکه علمای دین مجاهدان عرصه فرهنگ و مکتب هستند اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران حرکتی عظیم برای بازگشت به دین بود و درعصری این اتفاق شکل گرفت که دشمنان می‌خواستند دین را به حاشیه کشانده و به آن کم اعتنایی کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه علت مبقیه انقلاب اسلامی همان علت محدثه آن است عنوان داشت: مردم با دغدغه دیانت و دینداری و با راهنمایی علما به میدان تکلیف و تعیین سرنوشت خود آمدند و بنا شد تا حکومتی را بر پایه آموزه‌های دینی استوار کنند و انقلاب اسلامی در عصری شکل گرفت که دنیا باوری به حاکمیت دین بر زندگی و تمام شئون حیات اجتماعی نداشت.

عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی افزود: این‌که در مقام عمل چه ضعف‌ها و اشکالاتی در انقلاب وجود دارد قابل بررسی است اما داعیه اصلی این است که انقلابی با محور قرار دادن دین با نقش آفرینی علمای دین به ثمر نشسته و رشد یافته است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به نقش مهم علمای دین در اعتلای فرهنگ و زندگی مردم اظهارکرد: پیچیدگی‌ها و دشواری‌های اجرای برنامه‌های حکومتی برمدار دین امروز ملموس‌تر است و اگربرنامه‌ها و قوانین حکومتی برمدار دین و علوم دینی نباشد این حکومت ثمری نخواهد داشت بنابراین نیاز انقلاب اسلامی در گام دوم حرکت خود به نقش آفرینی مؤثرتر علمای دین بیش از پیش احساس می‌شود.

حجت‌الاسلام قمی، اندیشه‌های شهید محمد باقر صدر را گامی در مسیر تبیین نظام اقتصادی بر پایه دین و دیانت برشمرد و گفت: بر اساس معارف دین باید دانشی تولید شود که گره از کار مردم باز کرده و مسائل واقعی جامعه را حل کند و ثمره آن ایجاد اشتغال و رونق تولید داخلی باشد و سرانجام آن به استقلال جامعه اسلامی منجر شود که دستیابی به این مهم کار علمی عمیق حوزه‌های علمیه و علما را می‌طلبد.

قمی با بیان اینکه رسالت علما در این برهه با توجه به سختی‌ها و دشواری‌های اداره حکومت بر مدار دین سنگین‌تر شده است افزود: علوم مربوط به شهرسازی، معماری، نظام بانک داری، علوم انسانی و علوم اجتماعی باید از از دل قرآن و دین استخراج شوند و این موضوع باید بیش از پیش وجهه همت قرارگیرد همچنین باید در گام دوم انقلاب نیز بیش از پیش برمدار و مبنای اندیشه و معارف دینی؛ روند حرکتی این انقلاب و نظام را به پیش ببریم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «هنر بزرگ امام خمینی (ره) وحدت بود» و به این موضوع بزرگانی چون شهید بهشتی اعتقاد راسخ داشتند همچنین باید گفت که مدیران کل تبلیغات اسلامی که جمعیت استانی آن‌ها را تلفیقی از هم‌وطنان اهل تسنن و شیعه تشکیل داده‌اند؛ موظف به همکاری با علمای اهل سنت هستند و این مسئله به‌صورت جدی از طرف ستاد پی گیری خواهد شد.

گفتنی است، در این جلسه، علمای برجسته اهل سنت از استان‌های سیستان و بلوچستان؛ کردستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، گلستان، بوشهر، کرمانشاه و هرمزگان به ایراد سخنان خود پرداختند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار