استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: متاسفانه سرانه ای که در کشور برای یک زندانی هزینه می شود ۲۰ برابر یک دانش آموز است و باید این روند تغییر کند.

سرانه ای که برای یک زندانی هزینه می شود ۲۰ برابر یک دانش آموز است

به گزارش خبرنگار گلستان 24، علی محمد زنگانه ظهر امروز در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سالجاری، اظهار کرد: تمام مسئولیت حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزان متوجه آموزش و پرورش است و البته باقی دستگاه ها باید با آنها همکاری کنند.

وی افزود: متاسفانه سرانه ای که در کشور برای یک زندانی هزینه می شود ۲۰ برابر یک دانش آموز است و باید این روند تغییر کند.

استاندار گفت: باید در راستای رفع چالش ها برای اجرای طرح نماد در گلستان گام برداریم چرا که ائتلاف بزرگی در کشور برای اجرای این طرح شکل گرفته و البته بر اساس تقسیم بندی های صورت گرفته دستگاه ها باید وظیفه مندی خود را در کنار آموزش و پرورش انجام دهند.

وی افزود:  با توجه به اهمیت تعیلم و تربیت باید بخش قابل توجهی از منابع به سمت آموزش و پرورش و پرورش نسل های آینده هدایت شود.

استاندار تاکید کرد: باید به دلیل عدم شکل گیری تفکر انتزاعی در کودکان ، مفاهیم به روش های غیر مستقیم به کودکان ارائه شود که البته در کتاب هایی این موضوعات احصا و آماده شده است

زنگانه بیان کرد: در کشورهای توسعه یافته بخش قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی به نظام تعلیم و تربیت اختصاص می یابد.

وی گفت: در همین کشورها برای پرورش نیروهای ماهر و توانمند سرمایه گذاری از مهدهای کودک، پیش دبستانی و دبستان آغاز می شود تا شهروندانی بهنجار و واجد سلامت جسمی ، روحی، روانی و معنوی داشته باشند.

استاندار اظهار کرد: مسئله استحکام بنای مدارس ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بانک های استان باید با ارائه تسهیلات حمایتی همراهی لازم را داشته باشند.

وی افزود:  به هیچ عنوان پذیرفته نیست که بخش قابل توجهی از منابع بانک هایی در گلستان، خارج از استان هزینه شود بلکه باید این منابع در مواردی همچون استحکام بخشی مدارس که در آن جان فرزندان استان مطرح است، هزینه شود.

زنگانه در ادامه گفت: شهرداری ها و معاونت عمرانی باید بر اساس طرح تفصیلی شهرها زمین های آموزشی را در اختیار آموزش پرورش جهت ساخت مدارس قرار دهند.

وی افزود:  تلاش داریم طی برنامه ای جهادی تا سال ۱۴۰۴ استحکام بخشی مدارس استان را به پایان برسانیم و در این مسیر همراهی خیرین و استفاده از ظرفیت های جمع سپاری و برخورداری از سرمایه های خرد می تواند یاری بخش باشد.

زنگانه تصریح کرد:  استفاده خانواده ها از امکانات ورزشی مدارس در روزهای پایان هفته و در ایام تعطیلی مدارس به شادابی خانواده کمک می کند و البته باید این امکان به درستی اطلاع رسانی شود.

وی گفت:  تلاش داریم طی ۲ سال آتی تمامی شهرستان های استان به حداقل یک خودرو کتابخانه سیار مجهز شوند و در این راه از مسیر منابع استانی و ملی اقدام خواهیم کرد.

گفتنی است،در این جلسه مباحث مربوط به طرح نماد مبتنی بر آموزش، غربالگری، مداخله مدرسه‌ای، تشخیص و درمان، مددکاری اجتماعی، اورژانس (فوریت های روانی – اجتماعی)، پیگیری و مراقبت و همچنین طرح بهینه سازی و متناسب سازی فضاهای ورزشی درون مدرسه ای (طرح شهید سلیمانی) با ایجاد ۴۴ زمین چمن و سالن ورزشی و گزارش و اعلام نیاز کتابخانه های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشریح شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار