رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: استفاده از پابندهای الکترونیک در دادگستری گلستان بیشتر می شود.


افزایش استفاده از پابندهای الکترونیک در دادگستری گلستان

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی از استقرار دادرس در زندان های گرگان و گنبدکاووس خبر داد  و اظهار کرد: حیدر آسیابی در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری استان این خبر را اعلام کرد و گفت: این دادرسان خارج از اوقات اداری در زندان های گرگان و گنبدکاووس مستقر و پرونده زندانیان را بررسی و اتخاذتصمیم خواهند کرد .

وی افزود: محکومیت کسانی که امکان تحت نظر قرار گرفتن آنها با پابند الکترونیک در خارج از زندان میسر است با رای این دادرسان به تحت نظر با استفاده از پابند تبدیل می شود .

این مقام ارشد قضایی استان گفت: یک شعبه از شورای حل اختلاف مرکز استان هم در واحد اجرای احکام کیفری دادسرای گرگان مستقر خواهد شد تا برای جلب رضایت شاکیان و جلوگیری از زندان رفتن محکومان تلاش کنند .

آسیابی همچنین گفت: یک شعبه دیگر شورای حل اختلاف هم در ستاد دیه استان مستقر خواهد شد تا از ظرفیت اعضای باتجربه و توانمند این شورا در کمک به حل و فصل پرونده های محکومان بیشتر استفاده شود .

آسیابی تاکید کرد: برای سارقان و محکومان جرایم خشن و امنیتی از تخفیف مجازات و مرخصی خبری نخواهد بود .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در جلسه امروز راهکارهای استفاده بیشتر از بسترهای الکترونیک و هوشمند برای ملاقات زندانیان و خانواده های آنان هم بررسی شد .

محمود اسپانلو، دادستان مرکز استان هم در جلسه امروز بر لزوم استفاده بیشتر از ساز و کارهای پیش بینی شده در قانون برای جلوگیری از ورود افراد به زندان تاکید کرد و گفت: در نشست هایی که با قضات داریم برای تغییر نگرش آنان به مجازات زندان و استفاده بیشتر از ساز و کارهایی مانند پابند الکتروکیک تلاش می کنیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار