فرماندار گرگان:

فرماندار گرگان در موضوع آسان‌سازی ازدواج جوانان نیز تأکید کرد اولویت نخست اختصاص تسهیلات ازدواج باید با جوانان زیر20 تا 25 سال وفاقد شغل و مسکن و ... پس از آن به گروه‌های سنی بالاتر باشد.

اولویت پرداخت تسهیلات ازدواج با جوانان 20 تا 25 سال باشد

به گزارش گلستان 24، عیسی پایین محلی وی با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی تاکنون هیچ برنامه فرهنگی جامعی در حوزه جوانان ارائه نکرده‌اند، اظهار کرد: دستگاه‌های فرهنگی که باید در اینگونه جلسه‌ها، برای ارتقای جوانان برنامه بدهند، غیبت دارند. معنی ندارد در جلسات فرهنگی مدیران یا نمایندگانی از دستگاه‌های فرهنگی مانند فرهنگ و ارشاداسلامی، ادارات کل اوقاف و امورخیریه، تبلیغات اسلامی، صداوسیما و ... حضور نداشته باشند و نتیجه این بی‌توجهی‌ها می‌تواند به رشد آسیب‌های اجتماعی دامن بزند. متأسفانه برخی از دستگاه‌ها برای ترویج معروفات در جامعه حتی کار نظری و ظاهری هم انجام نمی‌دهند.

وی افزود: این درد بزرگی است که حاکمیت به انسان مسئولیت واعتبار بدهد اما آن شخص مدیر نتواند به درستی کار کند یا اعتبارات را در جای درستش هزینه نماید در حالیکه به ازای هر صندلی مسئولیتی، مسئولان ما 72 شهید تقدیم انقلاب و حفظ ارزش‌ها نموده‌ایم.

فرماندار در ادامه برنامه‌ریزی برای پرکردن و غنی‌سازی اوقاف فراغت جوانان را موضوعی مهم برشمرد و افزود: با وجود اهمیت این موضوع ما هیچ برنامه‌ای برای آن نداشته‌ایم و لازم است دستگاه‌های اجرایی به ویژه در حوزه فرهنگی، دراقدامات خود بازنگری کنند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای حمایت از ازدواج جوانان و تسهیل این امر بهره گرفت، گفت: در گرگان حدود 70 تشکل مردمی وجود دارد که ظرفیت بزرگی برای امر تبلیغ و ترویج ازدواج آسان است. یکی از دلایلی که ما توانستیم در جنگ 8 ساله به پیروزی برسیم، مردمی کردن جنگ بود و امروز هم باید ظرفیت مردم را در موضوعات اجتماعی و حل آسیب‌ها به‌کار گرفت. ضمن اینکه لازم است امکانات دستگاه‌های اجرایی نیز در موضوعاتی مانند ازدواج تجمیع شود.

پایین‌محلی در ادامه به برگزاری جشنواره « امیدهای انقلاب» اشاره کرد و گفت: خروجی اینگونه برنامه‌ها بسیار مهم است و باید برای به میدان آمدن مردم به‌ویژه جوانان برنامه داشته باشیم. برآورد متولیان برای برگزاری این جشنواره 300 میلیون تومان است. دست‌اندرکاران باید توجه داشته باشند اگر خروجی این جشنواره به اندازه سیرکردن شکم 300 نفر، کمک به 300 جوان یا تسهیل ازدواج 5 جوان نباشد باید در برگزاری آن تجدیدنظرکرد اما اگر درباره خروجی و دستاوردهای مدنظر آن فکر شده باشد، می‌توان به نتیجه آن امیدوار بود.

وی تصریح کرد: باید معیارهای مشخص و کاملی برای شناسایی جوانان برگزیده تعیین شود و از واردکردن موضوعات سیاسی، فامیلی، قومی و قبیله‌ای و... در این موضوع به جد خودداری کرد.

 فرماندار گرگان در پایان از دبیر ساماندهی امور جوانان شهرستان گرگان خواست جشنواره امیدهای انقلاب با برنامه متنوع و شاد وخروجی امیدبخش در دهه امامت و ولایت ( عید سعید قربان تا غدیرخم) برنامه ریزی و مدیریت شود تا به برکت این ایام جوانان از برکات سرشار ولایت بهره لازم را ببرند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار