معاون پیش‌بینی و هشدار اداره‌ کل هواشناسی گلستان با اشاره به پایداری جوی آرام در استان گفت: گلستان تا ۲ هفته آینده بارش موثری نخواهد داشت.

 تا ۲ هفته آینده در گلستان باران نمی‌بارد

به گزارش گلستان 24، محمود محمدقلی‌پور اظهار کرد: از فردا دمای هوای استان شاهد افزایش چهار تا ۶ درجه‌ای است .

وی افزود: از دوشنبه آسمان گلستان تحت تاثیر ناپایداری‌های جوی قرار دارد و تا ظهر سه‌شنبه گاهی افزایش ابر همراه با رگبار ملایم پراکنده، احتمال رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گلستان گفت: از چهارشنبه تا پایان هفته با فعالیت الگوی تابستانه جوی علاوه بر پایداری هوا، دما روز به روز افزایش یافته و در روز جمعه به ۴۰ درجه خواهد رسید.
گلستان ۱۰ ایستگاه سینوپتیک و فرودگاهی، ۲۳ ایستگاه اقلیم شناسی، ۸۰ ایستگاه باران سنجی، ۲۷ ایستگاه خودکار، ۱۳ ایستگاه باران سنجی بر خط، یک ایستگاه جاده‌ای (خوش ییلاق)، یک ایستگاه جو بالا، یک سامانه برآورد شعاع دید افقی در امتداد باند فرودگاه در ۲ سامانه پایش گرد و غبار، ۲ سامانه تشعشع‌سنجی (اینچه‌برون و مراوه‌تپه) و یک سکوی دریایی و ۲ گیرنده تصاویر ماهواره و رادار در مجموع ۱۶۲ سامانه و ایستگاه دارد.

گلستان دارای تنوع اقلیمی از نیمه مرطوب معتدل تا نیمه خشک و خشک و گرم و سرد است که بارندگی آن متغیر و موقعیت طبیعی استان شامل کوهستان های مرتفع، دشت هموار، مناطق پست، شوره زار، جنگل، مرتع و دریاست.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار