رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در مراسم نسیم مهر که امروز در حمایت از خانواده های زندانیان برگزار شد ، فعالان اقتصادی ، 2 میلیارد تومان کمک کردند.

کمک 2 میلیارد تومانی خیران برای حمایت از خانواده های زندانیان

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی افزود: این کمک ها برای پرداخت هزینه های درمان، تحصیل دانش آموزان و تهیه اقلام خوراکی و تعمیر و بهسازی منازل مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده های زندانیان مرکز استان صرف خواهد شد.

آسیابی افزود: سال گذشته در مجموع بیش از 5 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانواده ای تحت پوشش این انجمن کمک شده است .

وی ادامه داد: تعمیر و تجهیز 27 واحد مسکن، تامین 13 مورد جهیزیه ، ساخت سه واحد مسکونی برای خانواده های که زندانیان که 2 واحد آن تحویل شده و یک واحد در حال تکمیل است از جمله اقدامات انجمن در سال گذشته بود.

دادستان مرکز استان گلستان هم در این مراسم با بیان که در حال حاضر ۷۵۰ خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت هستند گفت: رویکرد ما توانمندسازی این خانواده هاست و برای این کار به سمت تامین منابع مالی پایدار برای انجمن حرکت کرده ایم .

وی افزود: راه اندازی بازارچه سوغات، مشارکت در ساخت یک مرکز تجاری – پزشکی با استفاده از ظرفیت های انجمن ، و مشارکت در طرح مدیریت پسماند با شهرداری از جمله این برنامه هاست .

دادستان مرکز استان گفت: توانمندی های همه خانواده های تحت پوشش انجمن شناسایی شده است و امیدواریم با کمک فعالان اقتصادی ، به در آمدزایی برای این خانواده ها کمک کنیم.

اسپانلو افزود: کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده هایی که سرپرست خانواده در زندان است و اعضای این خانواده مشکلات معیشتی دارند ، را به صورت ویژه دنبال می کنیم و. یکی از مهم ترین اولویت ها ما بازگشت به تحصیل کودکان این خانواده هاست .

وی فزود: سال گذشته با پیگیری های که صورت گرفت و با کمک های خیران 555 کودک به مدرسه بازگردانده شدند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار