یادداشت؛

در مطب برخی از پزشکان که وارد می شوی نوع رفتار منشی ها وحتی خود پزشک باعث می شود که شخص بیمار اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

پزشکی و نظام ارباب رعیتی

به گزارش گلستان24؛ احمد ملاشاهی از فعالین فرهنگی و رسانه ای استان طی یادداشتی نوشت:در مطب بسیاری از پزشکان چند برگه تهوع زا دیده می شود " نوبت دهی تخمینی است " و از همه بدتر مطلب" مجازات توهین به کادر درمانی " است و تنها مطلبی که دیده نمی شود حقوق بیماران است کهانگار قانون برای بیمار حقوقی تعریف نکرده است.

حالا که قانون و ترس از آن یک طرفه تبیین می شود باید دادگستری الزام کند که در مطب ها حقوق بیمار و مجازات قصور پزشکان هم نصب شود.

از طرفی نیروی انتظامی نسبت به ایجاد قشر های شبه پلیسی باید حساس شود نگهبانان مجتمع  های اداری و پزشکان و نوع رفتار بادیگاری آنها از جمله اینها است.

 نظام پزشکی با روند فعلی عملا کارکرد نظارتی خود بر پزشکان را از دست داده و دوستی خاله خرسه شان باعث شده پزشکان،آنان را حامی همه جانبه ی خود ببیند نه نظم دهنده خود در این شرایط نیاز است جامعه وکلا و مدعی العموم به داد مردم برسند چه زیبا می شد که تعدادی از وکلا اعلام می کردند که داوطلبانه امادگی دارند پیگیر حقوق تضییع شده بیماران باشند.

 ثمره احترام یکجانبه به پزشکان و انحصاری و محدود شدن تحصیل در رشته پزشکی این شده که نظام ارباب رعیتی جدیدی راه بیفتد،خوانیین جدیدی در حال شکل گرفتن باشد که اگرچه لباس سفید دارند اما تیغ شان تیز تر از تیغ خان هااست و جبر نانوشته شان تلخ تر و سخت تر از جبر خوانین است.

مسلما در این میان پزشکانی هستند که گرفتار حشمت طبقاتی نشدند و به سوگند پزشکی شان وفادارند که خداوند نگهدارشان باشد اما خطر یوغ خوانین جدید بر گردن جامعه ما جدی است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

  • ناشناس
    0

    افرین دقیقا از مردم بیچاره سوئ استفاده میشن تا جایی که بتونند مردم را میدوشن وهیچ خیری هم یهشون نمیرسونن

آخرین اخبار