متهم مورد نظر با پوشش مسافرکش از گرگان به سمت یکی از شهرهای استان مازندران اقدام به جابه‌جایی مسافر می‎کرده و پس از توقف در جایگاه سوخت از مسافر می‌خواسته است که هزینه سوخت را به مامور جایگاه بدهد.

سارق کلاهبردار گلستانی در لباس خریدار خودرو دستگیر شد

به گزارش گلستان 24، فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری سارقی که با پوشش خریدار خودرو اقدام به کلاهبرداری و سرقت از شهروندان می‎کرد، خبر داد.

خبرگزاری فارس: سارق کلاهبردار در لباس خریدار خودرو دستگیر شد

سیدمحمود میرفیضی گفت: در ایام نوروز سال جاری، دو فقره شکایت با موضوع سرقت و کلاهبرداری به پلیس آگاهی بندرگز واصل شد.

وی در تشریح وقوع کلاهبرداری و سرقت‎های گزارش شده افزود: متهم مورد نظر با پوشش مسافرکش از گرگان به سمت یکی از شهرهای استان مازندران اقدام به جابه‌جایی مسافر می‎کرده و پس از توقف در جایگاه سوخت از مسافر می‌خواسته است که هزینه سوخت را به مامور جایگاه بدهد.

فرمانده انتظامی گلستان تاکید کرد: در همین زمان که مسافر برای پرداخت هزینه از خودرو خارج می‌شده و وسایلش در خودرو بوده است، متهم بلافاصله متواری می‎شده است.

میرفیضی خاطرنشان کرد: متهم که مدارک قربانیان را در اختیار داشت، در دیگر شهرهای استان گلستان و مازندران برای خرید خودرو به نمایشگاه‎‎های خودرو مراجعه می‌کرده است و به همین روش خودروی فرد فروشنده و مدارک وی را به سرقت می‎برده و از مدارک به سرقت رفته سوء‌استفاده می‎کرده است.

وی ادامه داد: در همین راستا بررسی‎های لازم توسط پلیس آگاهی بندرگز آغاز و به ماموران انتظامی شهرستان‎ها نیز هوشیاری لازم داده شد تا اینکه در روزهای گذشته ماموران پلیس آگاهی این شهرستان مطلع شدند این فرد به همین شیوه قصد خرید خودرو از یکی از شهروندان در این شهرستان را داد.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: لذا بلافاصله تیم عملیاتی پلیس آگاهی این شهرستان با هماهنگی مرجع قضایی اقدام به دستگیری این متهم کردند.

میرفیضی افزود: متهم که ساکن یکی از روستاهای شهرستان رامیان است، در تحقیقات تکمیلی به 16 فقره سرقت و کلاهبرداری به همین روش در استان‎های گلستان و مازندران اعتراف کرده است./فارس

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: متهم دارای 18 فقره سابقه کیفری بوده و در سرقت‎ها و کلاهبرداری‎ها از اسامی جعلی استفاده می‎کرده است.

میرفیضی در پایان گفت: متهم پس از تشکیل و تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است و تحقیقات برای کشف سرقت‎ها و کلاهبرداری‎های احتمالی دیگر و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار